MSB ilköğretim Mezunu Askeri Personel Alımı Devam Ediyor!

Milli Savunma Bakanlığı askeri komutanlıklara personel alımı başvuru süreci devam ediyor. İşte başvuru şartları ve detayları şöyledir.

MSB ilköğretim Mezunu Askeri Personel Alımı Devam Ediyor!

Milli Savunma Bakanlığı Personel temin sistemi üzerinde yayımladığı askeri personel alımı ilanı için başvuru süreci devam ediyor. Bu kapsamda Deniz ve kara kuvvetleri komutanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 2019 yılı sözleşmeli er alımı yapacak.12 Kasım 2019 tarihinde yayımlanmış olan sözleşmeli er alımı ilanı başvuru süreci başladı ve hala devam ediyor. Peki adaylardan aranan başvuru şartları nedir? Kimler başvuru yapabilir? İşte detaylar.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

 • Türk vatandaşı ve erkek olmak,
 • En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak,
 • Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak.
 • Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak.
 • Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak.
 • Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak.
 • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,
 • Taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkûm olmamak,
 • Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak,
 • Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarından Nitelik Belgesi almış olmak,
 • Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’nde Sözleşmeli Erbaş ve Erler için belirtilen şartları taşımak,
 • Öğrenimini kendi adına yapmış olmak veya herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı hizmet veya tazminat yükümlülüğü bulunmamaktır.

BAŞVURU SÜRECİ DEVAM EDİYOR!

MSB askeri personel alımı başvuruları 12 Kasım 2019 tarihinde başladı. Hala başvuruları devam eden ilana başvurular, https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet ile giriş yaparak Başvuru Programı Kullanma Talimatında (Ek-1) belirtilen esaslar dâhilinde çevrimiçi (online) gerçekleştireceklerdir.

SİLAH ALTINDA OLANLARDA BAŞVURU YAPABİLİR

Halen silahaltında olan adaylar çevrimiçi başvurularını yaptıktan sonra Ek-4’te bulunan dilekçeye başvuru sayfasının çıktısını da ekleyerek, kıta özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine (nitelik belgelerinin hazırlanması için) müracaat edeceklerdir.

Başvurunuz Hangi Durumlarda Geçersiz Sayılır?

İnternet üzerinden yapılacak başvurulara istinaden adaylar sınavlara planlanacak, adayların asıl başvuru işlemleri ise seçim aşaması işlemleri için MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı Cebeci/ANKARA’da veya sonradan duyuru yapılacak sınav merkezine geldiklerinde başvuru evrakları kontrol edilerek yapılacaktır. Bu nedenle başvuru evraklarını teslim etmeyen, başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edilen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

BAŞVURU KILVUZU

BAŞVURU EKRANI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erhan miral
Erhan miral - 2 yıl Önce

Yaş olayını kaldırın artık sizde taktınız yaşa