MSB Hava Kuvvetleri Komutanlığı Ekim İlköğretim Mezunu Sözleşmeli Er Alımı Başladı !

MSB Hava Kuvvetleri Komutanlığı Ekim ayında İlköğretim mezunu sözleşmeli er alımları yapmaya başladı. Başvuru koşulları ve diğer detaylar haberde.

MSB Hava Kuvvetleri Komutanlığı Ekim İlköğretim Mezunu Sözleşmeli Er Alımı Başladı !

Milli Savunma Bakanlığı Hava Kuvvetleri Komutanlığı "2019 Yılı Sözleşmeli Er Temini" faaliyeti 16 Ekim 2019 tarihinde başlamış ve başvuru şartlarını taşıyan tüm adaylar gruplar halinde seçim aşaması faaliyetlerine çağrılmıştır. Buna göre adayların saplaması gereken şartlar haberin devamında yer almaktadır.

Başvuru Şartları Neler ?

MSB Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yapılacak olan sözleşmeli er alımında adaylardan Türk vatandaşı ve erkek olmak, En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak,Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan,müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak, Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan,düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak, Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her nesebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak,Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak gibi birtakım şartların sağlanması istenmektedir.

Başvuru Şekli

Adaylar başvurularını https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet ile giriş yaparak Başvuru Programı Kullanma Talimatında(Ek-1) belirtilen esaslar dahilinde çevrimiçi (online) gerçekleştireceklerdir. Halensilahaltında olan adaylar çevrimiçi başvurularını yaptıktan sonra Ek-4’te bulunan dilekçeyebaşvuru sayfasının çıktısını da ekleyerek, kıta özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilkamirine (nitelik belgelerinin hazırlanması için) müracaat edeceklerdir.

İlana ulaşmak için: Tıklayınız

YORUM EKLE