MSB'den 2021 Yılı 2. Dönem Sözleşmeli Er Temini Duyurusu Yayımlandı

Milli Savunma Bakanlığından gelen duyuruya göre sözleşmeli er temini için duyuru yayımladı. Sözleşmeli er alımı için seçim aşaması faaliyetleri belli oldu.

MSB'den 2021 Yılı 2. Dönem Sözleşmeli Er Temini Duyurusu Yayımlandı

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin adresi üzerinde duyuru yayımladı. Kara Kuvvetleri Komutanlığına sözleşmeli er temini hakında uyurugelmiş olup 2021/2 er temini için seçim aşaması faaliyetlerini açıklandı. Bu kapsamda MSB kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er temini faaliyetleri 18 mayıs - 4 Haziran 2021 ve 31 mayıs - 17 haziran 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Bu kapsamda,

18 Mayıs-04 Haziran 2021 tarihleri arasında Personel Temin Dairesi Başkanlığı Cebeci/ANKARA yerleşkesinde, Birinci Grup Adaylar; 18 Mayıs-04 Haziran 2021 tarihleri arasında sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte sınavlara girecektir.

31 Mayıs-17 Haziran 2021 tarihleri arasında MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA yerleşkesinde icra edilecektir. İkinci Grup Adaylar; 31 Mayıs-17 Haziran 2021 tarihleri arasında sınavlara girecektir. Aday değerlendirme işlemlerinin tamamlanmasını müteakip çağrı ilanları ileri bir tarihte yapılacak olup, sınav tarihleri sorgulama sayfasında ayrıca belirtilecektir.

Seçim Aşamaları;

a. Evrak Kabul,

b. Fiziki Değerlendirme (Boy ve kilo oranlarının kontrolü),

c. Fiziki Yeterlilik Testi;

(1) Birinci grup adaylar için mekik, şınav ve hedef koşusu (400 metre)

(2) İkinci grup adaylar için mekik, şınav ve düz koşu (400 metre)

ç. Mülakat,

d. Hastane sevk aşamalarından oluşmaktadır

Sınava Gelirken Gerekli Evraklar,

a. Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgelerin aslı ile birlikte fotokopilerini,

b. Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) ile tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) alacakları "Durum Bildirir Tek Hekim Raporu"nu,

c. Adaylar Hayat Eve Sığar Uygulamasından alacakları HES Kodlarını (QR Kodu çıktısı) yanlarında getirecektir. Bu kapsamda;

(1) Nizamiye girişinde HES Kodu (Hayat Eve Sığar) Sorgulaması yapılacak,

(2) HES Kodu olmayan ve HES Kodu sorgulama sonucu RİSKLİ olan adaylar Nizamiyeden içeri alınmayacak, HES Kodlarını tedarik etmesi sonrasında sınava alınacak,

(3) HES Kodu sorgulama sonucu RİSKLİ olan adaylar; HES Kodu sonuçlarının normale dönmesi durumunda, temin faaliyetinin son günü olan 17 Haziran 2021 tarihine kadar sınavlara kabul edilecektir.

SINAV SONUÇLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2021, 11:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert başkülekci
Mert başkülekci - 1 yıl Önce

Ben sözleşmeli uzman erbaş olmak istiyorum