MSB 2019 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Sonuçları Açıklandı! Seçim Aşamaları Nedir?

Milli Savunma Bakanlığı PERTEM üzerinde Hava Kuvvetleri Komutanlığı için alımı yapılan Sözleşmeli Er başvuru sonuçları açıklandı. İşte Seçim Aşamaları.

MSB 2019 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Sonuçları Açıklandı! Seçim Aşamaları Nedir?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan duyuruya göre göre hava Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı yapılmıştı. Söz konusu alım duyurusu 19 Eylül 2019 tarihinde gelmişti ve adaylar başvurularını Ekim ayına kadar gerçekleştirdiler. Büyük heyecanla beklenen sözleşmeli er için MSB üzerinde duyuru yayımlandı.

EN AZ İLKÖĞRETİM MEZUNU ALIM YAPILADI!

Milli Savunma Bakanlığı Hava Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmelier alımı için adaylardan en az ilköğretim mezunu olmak şart ıaranıyordu. Ayrıca adaylardan Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak ve Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak şartı ile başvurular alındı.

SÖZLEŞMELİ ER ALIMI SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Milli Savunma Bakanlığı Hava Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı temini için duyuru MSB Personel temini adresi üzerinde 18 Ekim 2019 tarihinde geldi ve sonuçların açıklandığı belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı Hava Kuvvetleri Komutanlığı "2019 Yılı Sözleşmeli Er Temini" faaliyeti 16 Ekim 2019 tarihinde başlamış ve başvuru şartlarını taşıyan tüm adaylar gruplar halinde seçim aşaması faaliyetlerine çağrıldılar.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylardan ilk grup  16-23 Ekim 2019 tarihlerinde, İkinci grup adaylar ise 24 Ekim-15 Kasım 2019 tarihlerinde seçim aşaması faaliyetlerine çağırıldılar. Seçim aşaması faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı (Cebeci/ANKARA) adresinde hazır bulunacak olup seçim aşamaaları bir gün sürecektir.

SEÇİM AŞAMALARI NEDİR?

  • Evrak Kabul
  • Fiziki Değerlendirme(boy ve kilo oranlarının kontrolü)
  • Fiziki Yeterlilik Testi
  • Mülakat
  • Sağlık raporu ve güvenlik soruşturması işlemleri aşamalarından oluşmaktadır.

Başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız...

Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız...

YORUM EKLE
YORUMLAR
Özgür
Özgür - 2 yıl Önce

Basvuru sonucum