Milli Savunma Bakanlığı Uzman Erbaş İkinci Aşama Başvuru Sonuçları

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığının 2017 yılı uzman erbaş temini 2. aşama sonuçları açıklandı. Adaylara 2 grup seçim aşaması ve Uzman Erbaşlık başvuru aşamalarına ilişkin yapılan duyuru ve detaylar haberimizde.

Milli Savunma Bakanlığı Uzman Erbaş İkinci Aşama Başvuru Sonuçları

Milli Savunma Bakanlığı 2017 yılı uzman erbaşlık temini kapsamında adaylara 2. aşama sonuçları duyuruldu. 10 ocak tarihinde başlayan seçim aşaması faaliyetleri iki grup halinde yapıldı. Seçim aşaması faaliyetlerinde hangi aşamalardan oluşacak?

KKK 2017 YILI UZMAN ERBAŞ TEMİNİ SONUÇLARI

MSB - Milli Savunma Bakanlığının uzman erbaş temini için gerçekleştirilen seçim aşaması faaliyetlerinde seçim aşamaları bir gün sürecek. Hafta sonları ise sınav yapılacak. Aşamalarda, kayıt kabul, fiziki şartların kontrolü, yazılı sına aşaması, fiziki test aşaması, mülakat sonrasında ise hastaneye sevk olacak. Adaylar aşamalarda fiziki test için spor kıyafetlerle gelmeleri gerekiyor. Ayrıca adaylar belgeleri ile birlikte gelmeleri gerekiyor. Asıl belgelerinin fotokopilerini yanlarında getirmeleri asıl belgelerini adaylarda kalacağı fotokopileri kullanılacağı ve teslim edileceği belirtildi. 

Ayrıca adayların eğitim düzeylerinde ilköğretim mezunları uzman onbaşı, ise mezunlar ise uzman çavuş olarak değerlendirmeye alınacak. Sına merkezine cep telefonu ile gelmek yasak olduğu belirtildi. 

İŞLEMLERİ İPTAL EDİLECEKLER

Adayların başvuru adımlarında başvuru şartlarının taşımakları tespit edildiğinde tüm işlemleri iptal edilecek. Yapılan duyuruda adayların teslim ettiği evrakların kontrolü yapıldığında eksik yada yanlış evrak tespit edildiğinde hangi aşamada olursa olsun tüm işlemlerini iptal edileceği uyarısı yapıldı.

Başvuru sonucunuzu görmek için
https://personeltemin.msb.gov.tr/02Sonuc/kkuzman2017/Sonuc.aspx

Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için tıklayın
https://personeltemin.msb.gov.tr/02Sonuc/kkuzman2017/kkkuzman2017.pdf

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2018, 06:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Furkan
Furkan - 5 yıl Önce

Ben kısımda kayıt yaptırdım yoğunluk nedeniyle bekliyorum bilen varmı arksdaslsr

Fatih
Fatih - 5 yıl Önce

Birinci grup seçim asamasi faaliyetleri geçtim sağlık işlemlerini hallettik raporları gönderdim eğitim için cagri ne zaman olur bilgisi olan cevap verirse çok makbule gecer

Gökbörü
Gökbörü - 5 yıl Önce

Sıteye giremiyorum jandarma sayfasında gostermıyor buradada acmiyor bu nadıl il ya

Yk
Yk - 5 yıl Önce

Siteye neden girilmiyor

Yunus
Yunus - 5 yıl Önce

Piyade komando nezaman basliyor

Tufan
Tufan - 5 yıl Önce

Bende kayıt yaptırdım yoğunluk var yazıyordu şimdi kaldırmışlar bu basın iş

Tufan
Tufan - 5 yıl Önce

Bende bekliyorum siteden kaldırmışlar girilmiyor

aydın
aydın - 5 yıl Önce

gereken belgeleri söylermisiniz