Milli Savunma Bakanlığı Sözleşmeli Personel ve Er Temini Duyurusu Geldi!

Milli Savunma Bakanlığı üzerinde iki farklı duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyurularda sözleşmeli personel ve er ilanları yer aldı. İşte detaylar.

Milli Savunma Bakanlığı Sözleşmeli Personel ve Er Temini Duyurusu Geldi!

Milli Savunma Bakanlığından gelmiş olan duyruya göre sözleşmeli perosnel alımı yapılacak ve bir diğer duyuruya göre ise sözleşmeli er alımı eğitime çağrı duyurusu yapıldı. İşin Olsa ekibi olarak yapılmış olan duyuruları sizlere haberimizde aktarıyor olacağız.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI DUYURUSU:

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temini adresi üzerinde yapılmış olan duyurya göre 2020 yılı ilk personel alımı ilanı açıklandı. Sözleşmeli personel alımı başvuru kılavuzu duyurusuna göre, 9 kişilik boş kadro ile Arşiv Uzmanı alımı yapılacak. Adayların bu yönde Üniversitelerin ”Bilgi ve Belge Yönetimi” lisans programından mezun olmaları gerekmekte olup alımlar Ankara ilinde yapılacaktır.

Kimle Başvuru Yapabilir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesindeki genel şartları taşımak, 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSp3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak gibi nitelikler aranacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

MSB Sözleşmeli personel alımı ilanına başvuru süreci ilanın yayım tarihi olan 30 Ocak 2020 tarihi ile başlamış olup en geç 28 Şubat 2020 tarihine kadar yapılmış olması gereklidir. Başvurular, MSB Personel Temin adresi olan //personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır. Bunun dışında yapılmış olan herhangi bir başvuru kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

MSB HKK 2019 YILI SÖZLEŞMELİ ER TEMİNİ DUYURUSU:

Milli Savunma Bakanlığı tarafından 30 Ocak 2020 tarihinde gelmiş olan son dakika duyurusuna göre geçtiğimiz dönem yapılan sözleşmeli er alımı için tüm işlemler tamamlandı. On binlerce adayın başvuru yaptığı Hava Kuvvetleri Komutanlığı 2019 yılı sözleşmeli er alımı için MSB PERTEM üzerinde eğitime çağrı duyurusu yapıldı. Adaylar MSB resmi internet adresi üzerinden eğitim çağrı durumunu öğrenebilecekler.

SORGULAMAK İÇİN TIKLA

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2020, 09:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ
ALİ - 2 yıl Önce

ASİL NE DEMEK