Milli Savunma Bakanlığı Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! Sorgulama Ekranı

Milli Savunma Bakanlığından yapılan duyuru ile sözleşmeli er alımı başvuru sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. İşte detaylar ve sorgulama ekranı.

Milli Savunma Bakanlığı Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! Sorgulama Ekranı

Milli Savunma Bakanlığından geçtiğimiz sene yapılan duyuru ile Kara Kuvvetleri Komutanlığına sözleşmeli er alımı yapılacağı belirtilmişti. Yapılan ilanın ardından sözleşmeli er olarak görev yapmak isteyen adaylar 31 Aralık 2016 tarihine kadar başvuru yaptı. 31 Aralık 2016 tarihi ile Kara Kuvvetleri Komutanlığına yapılan sözleşmeli er alımı sona erdi ve adaylar merak ile sonuçların ne zaman açıklanacağını beklemeye başladı. Sonunda beklenen açıklama yapıldı ve Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı için alınacak olan sözleşmeli er alımı başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

Sorgulama Ekranı

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı duyuru sonucu başvuruların incelendiğini duyurdu ve hangi adayların sözleşmeli er olarak sınavlara girebileceğini açıklamış oldu. Başvuru da kazanan adaylar 17 Ocak 2017 - 27 Ocak 2017 tarihleri arasında sınavlara tabii tutulacak.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığında yapılacak olan bu sınavlarda adaylara fiziki yeterlilik, kayıt kabul faaliyetleri ve mülakatlar uygulanacak. Sözleşmeli er olarak görev yapmak isteyen adaylar bu testlerden başarı ile ayrılması sonucunda Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde istihdam edebilecek. Milli Savunma Bakanlığı tarafından ilan edilmiş sonuçları incelemek, kayıt kabul sırasında gerekli evrakları öğrenmek ve varsa detayları incelemek isteyen adayların aşağıda ki linkleri takip etmesi gerekmektedir.

https://pertem.kkk.tsk.tr/02Sonuc/sozer01/Sonuc.aspx
https://pertem.kkk.tsk.tr/Form/giris.htm
www.msb.gov.tr

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2020, 23:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nazmi kaya
Nazmi kaya - 5 yıl Önce

2016 hazirandan beri bekliyoruz hala aciklanmadi mulakati saglik ropolu hepsini gectim ama bosuna gariba aciklama bile yapan yok bize yetkili kisiden el atmasini istiyoruz okadar emek bosunami gitti