Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 2019 Yılı Sözleşmeli Er Alımı İlanı Yayımlandı!

Milli Savunma Bakanlığı az önce yayımladığı duyuruya göre bünyesine 2019 yılı sözleşmeli er temini yapacak. İşte yayımlanan ilanın detayları.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 2019 Yılı Sözleşmeli Er Alımı İlanı Yayımlandı!

Az önce gelmiş olan duyuruya göre Milli Savunma bakanlığına bağlı olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 2019 yılı için sözleşmeli er alımı yapacağını bildirdi. Söz konusu duyuru 12 Kasım 2019 tarihi itibari ile yapıldı ve başvuru süreci'de ilanın yayımlanması ile birlikte başladı.

Adaylar, başvuru ekranına e-devlet üzerinden giriş yapacak, giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek "Bilgilerim" kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir.

Adaylar, eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ekle butonuna bastıktan sonra eğitim bilgilerini dikkatlice girmelidir.

Adaylar, Terhis Belgesinin aslını veya e-Devlet üzerinden alınacak bilgisayar çıktısını getireceklerdir.

Askerlik hizmetini yapmamış olan adaylar ise Askerlik Durum Belgelerini e-devlet üzerinden temin edebileceklerdir (onaylı olması şartı aranmayacaktır).

MSY 33-3 Sağlık Muayene Yönergesi 5.Bölüm 1-a maddesine istinaden;

   a. FYT'ye katılabilmek için tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) "adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca olmadığına dair rapor" ve 

   b. "FYT sırasında ortaya çıkabilecek her türlü sağlık problemimde sorumluluk tarafıma aittir" ibaresi bulunan "Muvafakat Yazısı" ile sınava katılacaklardır.

Rapor ve Muvafakat Yazısı örnekleri kılavuza eklenmiştir.

Adaylar başvuru yapmadan önce mutlaka kılavuzu ve başvuru şartlarını dikkatle okumalıdırlar.

UYARI:

1. MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığınca; güvenlik formu, dosya, zarf, kalem ve silgi gibi malzemeler istenmemektedir. Yol güzergahındaki ve Nizamiye önündeki seyyar satıcılara/büfelere kesinlikle itibar etmeyiniz Sınav salon görevlileri tarafından sizin için sınav salonunda kalem ve silgi hazır bulundurulacaktır.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI:

2019 yılı kapsamıdna sözleşmeli er temini yapılacak. Adaylar başvurularını İnternet ortamında yapacak olup başvurular e-Devlet kapısı ile yapılacaktır. Başvuru ekranı için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

BAŞVURU KILAVUZU:

Milli Savunma Bakanlığı Kara ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı duyurusu yayımlandı ancak başvuru kılavuzunu hala ulaşılamıyor. Başvuru kılavuzu eklendiğinde sizlerle paylaşacğaız.

BAŞVURU EKRANI

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 16:29
YORUM EKLE