Lise Mezunu 5 Bin Subay ve Astsubay Alımı Yapılıyor

Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde eğitim görecek lise mezunu toplam 5 bin subay ve astsubay alımı yapılıyor. Nasıl başvuru yapılır.

Lise Mezunu 5 Bin Subay ve Astsubay Alımı Yapılıyor
Bu sene Yükseköğretim Kurulu izni ile kurulan Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde ki Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksek Okullarına öğrenci alımları yapılıyor. Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde ki bölümlerden mezun olan adaylar subay ve astsubay olarak göreve başlayacaktır.

Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde ki 3 farklı Harp Okuluna ve 4 farklı Astsubay Meslek Yüksek Okuluna başvuru yapacak olan öğrencilerin liseyi bitirmiş ya da son sınıfla YGS'ye girmiş olması gerekmektedir.

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ

Lise son sınıfta olan ya da liseyi bitirip ÖSYM tarafından yapılmış olan YGS'ye giren adaylar Milli Savunma Üniversitesi bölümlerini tercih edebilir ve şu anda tercihler devam ediyor. Peki öğrenciler hangi bölümleri tercih edebilir.

Harp Okulu

Harp Okulu başvuruları altında öğrenciler Kara Harp Okulu, Deniz Harp Okulu ve Hava Harp Okuluna tercihlerini internet üzerinden yapabilmektedir.

Astsubay Meslek Yüksek Okulu

Astsubay Meslek Yüksek Okulu başvuruları altında ise öğrenciler Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu, Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu, Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu ve Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu bölümlerinden istediğini tercih edebilir.

BAŞVURULAR VE ŞARTAR

Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde ki 3 Harp Okulu ve 4 Astsubay Meslek Yüksek Okuluna adaylar müracaatlarını aşağıda ki link üzerinden 25 Mayıs 2017 tarihine kadar yapabilecektir. Yukarıda Harp Okulu ve Astsubay Meslek Yüksek Okulu bölümlerinin neler olduğu belirtilmiştir. Başvuru yapacak olan adayların YGS sınavına girmiş olması ve puanının açıklanmış olması gerekmektedir.

https://pertem.kkk.tsk.tr/tanitim/
Astsubay Maaşı Ne Kadar? 2017 Yılı Kıdemlere Göre Astsubay Maaşı
Subay Maaşları 2017! Rütbelere Göre Subay Maaşları

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2017, 11:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emine
Emine - 5 yıl Önce

sonuçları ne zaman açıklanacak

Kirpici
Kirpici - 5 yıl Önce

Neden bırakan uzman çavuşlar dan alım yapmıyorsunuz neden 3269 sayılı uzman erbaş kanunun 12 ci maddesini üzerinde çalışma yapılıp kanun hükmünde kararname çıkarılıp neden bırakan uzman çavuşlar için tekrar dönüş hakkı verilmiyor bizlerde bu vatanın evlatlariyiz bizlerde vatanımız için bayragimiz için seve seve görev ve calismaya hazırız yeterki bizim için kanun cikarilsin bizler TSK lerinde eğitim almış disiplin görmüş doğunun en ücra köşelerinde görev yapmış uzman çavuşlariz bizler için kanun çıkarılmasını istiyoruz bu uzman erbaş alimindada bizlerde de alınmasını istiyoruz bizler 31.12.2016 bırakan uzman çavuşlariz bizler bişey kaybetmesini çünkü istifa edeli 5 ay oldu bizler her zaman çakı gibiyiz elhamdülillah bizler sayın büyüklerimizden bizleri dikkate almalarını ve ordumuza tekrar dönüş hakkı verilmesini talep ediyoruz

Ali Yayar
Ali Yayar @Kirpici - 4 yıl Önce

Kardeşim son çıkarılan kanunlara göre ayrılan uzman erbaşlar görev sürecini sonlandırdıktan 1 sene sonra tekrardan sınavlara giriş hakkı tanınmaktadır.

izzet erkan
izzet erkan - 5 yıl Önce

lise mezunu olucam bu yıl başvuru yaptım ne zaman açıklanacak

ahmet
ahmet - 5 yıl Önce

1 sene için beni kırmayınya 1994 dogyumluyuz :D pmyo bile 26 alıyor askerlıgıde yaptık

medine
medine - 5 yıl Önce

2014 mezunu olmanın sucu nedir acaba lütfen 2014 lise mezunlarınıda göz önünde bulunduralım.

kübra
kübra - 5 yıl Önce

ben liseden geçen sene mezun oldum ygs ye bu sene girdim ama burda puan türünü belirtmemiş

Ramazan alparslan
Ramazan alparslan - 5 yıl Önce

İş istiyoruz ama sayımız yok

Mert
Mert @Ramazan alparslan - 5 yıl Önce

İş başka subaylık astsubaylık başka. İş için asker olursan geçmiş olsun şimdiden.

izzet erkan
izzet erkan - 5 yıl Önce

ne zaman açıklanacak lise mezunu olucam bu yıl başvuru yaptım