KPSS 60 Puan İle Kadın Erkek 2020 Yılı 3725 Astsubay Alım İlanı AÇSHB'de Yayımlandı!

jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı astsubay alımı ilanı Çalışma Bakanlığı personel alım ilanı sitesinde yayımlandı. İşte detaylar.

KPSS 60 Puan İle Kadın Erkek 2020 Yılı 3725 Astsubay Alım İlanı AÇSHB'de Yayımlandı!

Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılmış olan Astsubay alımları için başvuru süreci başlamak üzere. İlgili ilan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi internet adresi üzerinde de adaylara duyuruldu. Alımlar Kamu Personeli Seçme Sınavı puan durumuna göre Sözleşmeli ve Muvazzaf olarak yapılacak. İşte alım yapılacak alanlar ve kontenjan dağılımı.

JANDARMA ASTSUBAY ALIMLARI:

SAHİL GÜVENLİK ASTSUBAY ALIMLARI:

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

b. Başvuru Kılavuzlarında belirtilen öğrenim programlardan mezun olmak, bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya geçici kayıt tarihi olarak belirlenen 04 Ağustos 2020 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.

c. Jandarma Genel Komutanlığı için kılavuzda belirtilen Lisans veya ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 04 Ağustos 2020 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2020 tarihi itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1993 ve sonrası doğumlular), lisansüstü öğrenimi tamamlamış olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre otuz iki (32) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1988 ve sonrası doğumlular),

ç. Sahil Güvenlik Komutanlığı için ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 04 Ağustos 2020 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2020 tarihi itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1993 ve sonrası doğumlular),

d. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

e. Hamile olmamak,

f. Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli erbaş/er olarak görevli iken ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak, g. www.jandarma.gov.tr, www.sg.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.dpb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan “2020 Yılı J.Gn.K.lığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu” ve “2020 Yılı S.G.K.lığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu”nda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak.

BAŞVURULAR:

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvelinlik Komutanlığı Astsubay alımı ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularına 04 Şubat 2020 tarihinde başlayabilecek. Başvurular online olarak yapılacak olup en geç 21 Şubat 2020 tarihine kadar başvuru ekranı açık kalacaktır. 

Bu bağlamda başvurular vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresinden gerçekleştirilecek, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile 04-21 Şubat 2020 tarihleri arasında giriş yapılacaktır.

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI ASTSUBAY ALIM İLANI

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI ASTSUBAY ALIM İLANI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülay özkan
Gülay özkan - 2 yıl Önce

Şans nekadar ğüzel zengin olmak