KKK, DKK ve HKK 2020 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Devam Ediyor! Başvurular e-Devlet'ten

Milli Savunma Bakanlığı askeri personel alımı için başvuru süreci devam ediyor. 3 Askeri Komutanlık sözleşmeli er alımı yapacak. Başvurular devam ediyor.

KKK, DKK ve HKK 2020 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Devam Ediyor! Başvurular e-Devlet'ten

Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan komutanlıklar bünyelerinde 2020 yılı için sözleşmeli er alımı yapacak. Bu yönde başvuru kılavuzunu yayımlamış olan MSB sözleşmeli er alımları devam ediyor. peki kimler komutanlıkların askeri kadrolarına yerleşebilir? Başvuru şartları nedir? Nasıl başvuru yapılacak? İşte tüm detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

DETAYLAR NEDİR?

Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alacak. K.K.K.lığı, Dz.K.K.lığı ve Hv.K.K.lığı arasından tercih önceliğine göre birinci, ikinci ve üçüncü tercihlerini başvuru programında mutlaka belirtecek. 

Sınavlarda başarılı olan adaylar, başvuru formunda belirttikleri tercih sırası, sınavlar sonucu oluşacak başarı sıralamasına göre Kuvvet Komutanlıklarına ayrılacak ve K.K.K.lığı, Dz.K.K.lığı ve Hv.K.K.lığı için tek (aynı) sınav ve işlemlere katılacaktır.

SÖZLEŞMELİ ERBAŞ VE ER NEDİR?

Sözleşmeli erbaş ve er; vatani görevini yapmakta olan yükümlü erbaş ve erlerin yapmış oldukları görevleri yerine getirmek için belirli bir ücret karşılığı 6191 Sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu esaslarına göre istihdam edilen, erbaş ve er kadrolarında görev yapan asker kişidir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

MSB Sözleşmeli er alımına sadece başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvuru yapabilecek. Bu kapsamda adaylardan, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, 

En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak.

Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 25 yaşını bitirmemiş olmak ve Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2020 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde Sözleşmeli Erler için belirtilen şartları taşımak ve belirtilen boy ve kilo şartnı taşımak.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR!

Milli Savunma Bakanlığı Sözleşmeli er temini için başvurular geçtiğimiz hafta başladı. Adaylar başvurularını e-Devlet aracılığı ile İnternetten yapacaklar. 

BAŞVURU ADRESİ: personeltemin.msb.gov.tr

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet oruç
Mehmet oruç - 3 yıl Önce

Yaş 27 diye bekliyorduk