Karakollarda Görevlendirilecek Jandarma Alımı Başlıyor!

Jandarma karakollarında görevlendirilmek üzere 81 farklı bölgede jandarma alımının yapılacağı belirtildi. İşte konuyla ilgili detaylar

Karakollarda Görevlendirilecek Jandarma Alımı Başlıyor!

Türkiye’de 2019 yılı içerisinde oluşturulan yeni birim için jandarma ihtiyacı oluştu. Emniyet Genel Müdürlüğü içerisinde oluşturulan Güven Masası birimlerinde görevlendirilmek üzere yeni bir alıma gidecek olan ilgili birimler, 81 şehirde alım yapacak.

Karakollarda Görevlendirilecek Jandarma Ne İşi Yapacak?

Görevlendirilecek personel ile ilgili verilen bilgilerde, Güven Masası’nda çalışılacağı ve kişilere yardımcı olunacağı ifade edildi.75 jandarma karakolunun da eklenmesi ile birlikte güven masaların ülke genelinde binlerce kişi atarak çalışma fırsatı bulacak. Erkek ve kadın olarak hazırlanan kontenjanlar ve şartlar ile ilgili detayların açıklanması bekleniyor. Şu anda talep çok fazla olsa da konuyla ilgili tüm süreç henüz paylaşılmadı.  

İlk Denemeler Başarılı

Güven masajları ile ilgili ilk denemeler başlarken masalar için başvuruların şu ana kadar 186 bini aştığı ifade edildi. Vatandaşlardan da tam not alan uygulama dahilinde  başvuru yapan 186 bin vatandaşın 141 bin 923 tanesi için işlemler karakolda sorunsuz bir şekilde sonuçlandırıldı. Diğer kişiler ise ilgili birimlere aktarıldı. 

sürecin devam edeceği ve güven masalarının jandarma karakollarında da yer alacağı ifade edildi. Vardiyalı bir şekilde 7/24 saat çalışma yapan güven masaları için vatandaşların da olumlu yaklaşması uygulamanın tüm ülke geneline yayılması adına olumlu bir durum yarattı.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2019, 20:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fadime
Fadime - 2 yıl Önce

Umarım lise mezunları arasından alım yaparlar kpss şartıda yüksek olmaz umarım

Fadime
Fadime - 2 yıl Önce

lise mezunları arasından alım yaparlar kpss şartıda yüksek olmaz umarım

Melek
Melek - 2 yıl Önce

Bayanların alım şartıda uzman erbaş alımı şartları şeklinde olsun lütfen

Bahar
Bahar - 2 yıl Önce

Lutfenn kpss puan sarti bunda aranmasin en azindan Sayin Bakanim lutfenn ya da lisansta önlisansta eşit puanlar la alınsin

İbrahim oflu
İbrahim oflu - 2 yıl Önce

Bu alımlar dışarıdan mı yoksa jandarma kendi bünyesinde mi ihtiyacı karşılayacak

Burçin tekin
Burçin tekin - 2 yıl Önce

Ne zaman başlayacak başvuru

Melek
Melek - 2 yıl Önce

Lutfenn kpss puan sarti aranmasin lutfenn sayin bakanim. Alım lise mezunu olsun

Melek
Melek - 2 yıl Önce

Lise mezunu olsun alım lütfen KPSS şartı 50 olsun lütfen