Kara Kuvvetleri Komutanlığı En Az İlkokul Askeri Personel Alıyor!

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı kendi bünyelerinde görev yapmak üzere en az ilkokul mezunu askeri personel alımı yapıyor.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı En Az İlkokul Askeri Personel Alıyor!

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı profesyonel orduya geçiş sürecine göre açık olduğunu tespit ettiği pozisyonlar için çok sayıda rütbeli askeri personel alımı gerçekleştirmekte olup geçtiğimiz haftalarda kamuoyuna ilan yayımlandı.

Buna göre Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görevlerine devam etmekte olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı uzman çavuş, uzman erbaş ve sözleşmeli er rütbeleri için çok sayıda askeri personel alımı gerçekleştirmektedir. Peki alım ilanında aranan şartlar nelerdir, kimler başvuru yapabilir ve başvurular nasıl yapılır? Tüm detayları açıklıyoruz.

ALINCAK SINIFLAR NEDİR?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı çok sayıda uzman onbaşı ve sözleşmeli er alımı yapacak. Peki hangi sınıflara alım yapılacak? Piyade, Tank, Muharebe, Ulaştırma, Topçu, Veteriner, Hava Savunma, İkmal, Sıhhiye, Bakım, İstihkam ve Sözleşmeli Er sınıfları için uzman çavuş alımı yapılacaktır. Peki ilan detayları nedir? nasıl başvuru yapılır?

KİMLER BAŞVURABİLİR? NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı binlerce uzman onbaşı ve sözleşmeli er alımı yapacaktır. Peki ilan detayları nedir? Aşağı bölümde Kara Kuvvetleri Komutanlığı uzman çavuş alımına başvuru yapacak olan adayların sahip olması gerektiği nitelikler hakkında bilgi verilmiştir. Başvurularını gerçekleştirmek isteyen adayların //www.msb.gov.tr linkini kopyalaması, tarayıcılarının adres çubuğuna yapıştırması ve müracaatlarını tamamlaması gerekmektedir. Aşağı bölümden resmi bildiriyi bulabilir ve diğer detayları görebilirsiniz.

SÖZLEŞMELİ ER ALIMI İLANI BURADA
UZMAN ONBAŞI ALIMI İLANI BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Derya
Derya - 4 yıl Önce

Sonuçlar ne zamana açıklanacak