Kara Kuvvetleri Komutanlığı En Az İlkokul Askeri Personel Alımı Yapıyor!

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı en az ilkokul mezunu uzman çavuş, uzman erbaş, sözleşmeli er rütbeli askeri personel alımı yapıyor. Tüm detayları sizler için paylaşıyoruz.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı En Az İlkokul Askeri Personel Alımı Yapıyor!

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Türk Silahlı Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Kuvvetleri profesyonel orduya geçiş sürecine göre açık olan pozisyonlar için askeri personel alımları gerçekleştirmektedir. Buna göre geçtiğimiz ay kamuoyuna Kara Kuvvetleri Komutanlığının ilanı duyuruldu.

Buna göre Türk Silahlı Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı en az ilkokul mezunu askeri personel alımı yapıyor. Alınacak olan askeri personeller uzman çavuş, uzman erbaş, sözleşmeli er rütbeli olarak görev yapacaktır. Peki alımlar rütbelerin hangi sınıfları için yapılacaktır? İşin Olsa ekibi olarak tüm detayları sizler için açıklıyoruz.

HANGİ SINIFLARA ALIM YAPILACAK?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı çok sayıda uzman onbaşı ve sözleşmeli er alımı yapacak. Peki hangi sınıflara alım yapılacak? Piyade, Tank, Muharebe, Ulaştırma, Topçu, Veteriner, Hava Savunma, İkmal, Sıhhiye, Bakım, İstihkam ve Sözleşmeli Er sınıfları için uzman çavuş alımı yapılacaktır. Peki ilan detayları nedir? nasıl başvuru yapılır?

ARANAN ŞARTLAR ve BAŞVURU DETAYLARI NEDİR?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı binlerce uzman onbaşı ve sözleşmeli er alımı yapacaktır. Peki ilan detayları nedir? Aşağı bölümde Kara Kuvvetleri Komutanlığı uzman çavuş alımına başvuru yapacak olan adayların sahip olması gerektiği nitelikler hakkında bilgi verilmiştir. Başvurularını gerçekleştirmek isteyen adayların //www.msb.gov.tr linkini kopyalaması, tarayıcılarının adres çubuğuna yapıştırması ve müracaatlarını tamamlaması gerekmektedir. Aşağı bölümden resmi bildiriyi bulabilir ve diğer detayları görebilirsiniz.

SÖZLEŞMELİ ER ALIMI İLANI BURADA
UZMAN ONBAŞI ALIMI İLANI BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
emre
emre - 5 yıl Önce

basvruyu nasıl dolduroyoz

Faruk
Faruk - 5 yıl Önce

Allım nezaman baslıycak yasım 27 benı alırlarmı sızce bı cvp beklıyom sızden

Gökhan
Gökhan - 5 yıl Önce

Alıyolar faruk

Akay
Akay - 5 yıl Önce

Bende başvurdum bu ayın altısında açıklanmadı daha ne zamn açıklanacak

hüseyin
hüseyin - 5 yıl Önce

bende uzmanlık basvurusu yaptım nezaman sonucu gelir

Beytullah
Beytullah - 5 yıl Önce

Askerligi yapmamis olanlar aliniyormu

Abdullah
Abdullah - 5 yıl Önce

Başvuru yapmak istiyorum ama tam olarak nerden yapacagimi bilmiyorum yardımcı olurmusunuz

Beray
Beray - 5 yıl Önce

Şu anda uzm onb alımları var mı