Kara Kuvvetleri Komutanlığı En Az İlköğretim Mezunu Sözleşmeli Er Alıyor! Başvurular Sürüyor

Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine en az ilköğretim mezunu adaylar arasından sözleşmeli er alımları gerçekleştirilecektir. Yürütülen alımlara dair tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz...

Kara Kuvvetleri Komutanlığı En Az İlköğretim Mezunu Sözleşmeli Er Alıyor! Başvurular Sürüyor

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alacak (En Az İlköğretim Mezunu)

Geçtiğimiz günlerde sözleşmeli ilköğretim mezunu er alımı ilanı yayımlayan Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK), en az ilköğretim mezunu olan adayların başvuru şartlarını aktarmıştır. En az ilköğretim mezunu olan ve belirtilen şartları taşıyan adaylar başvurularını 31.12.2018 tarihine kadar gerçekleştirebilirler. Başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar; T.C vatandaşı olmak, 01 Ocak 1993 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki görevinden sebebi ne olursa olsun uzaklaştırılmamış olmak, daha önce uzman erbaş, sözleşmeli er gibi statülerde istihdam edilmemiş olmak, kamu haklarını kullanmaktan mahrum edilmemiş olmak, herhangi bir suçtan dolayı 1 aydan fazla hüküm giymemiş ya da ceza almamış olmak, devletin birliğine ve güvenliğine zarar vermeye çalışan, çalışmışherhangi bir oluşum ve örgütle ismi anılmamış olmak, askerliğe elverişli olmak, boy ve kilo şartlarını taşımak şeklinde aktarılmaktadır.

İlköğretim Mezunu Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Başvuru yapmak isteyen adaylar, ilgili ilana başvurularını www.msb.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirebilirler. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar 31.12.2018 tarihine kadar başvurularını istenen belgelerle birlikte yapmalıdırlar. Evraklarını teslim etmeyen, başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edilen adayların sözleşmeli er alımı başvuruları geçersiz sayılacaktır. İlana yönelik daha fazla detay ve bilgilendirme için ilan kılavuzuna göz atabilirsiniz. İlgili kılavuz bağlantısı aşağıda yer almaktadır. Tüm askeri personel, er alımı ve polis alımlarından ve daha fazlasından ilk siz haberdar olmak için mobil uygulamalarımızı indirebilirsiniz.

Kılavuz için tıklayınız.

Uygulamalarımız için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2018, 22:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rabia A
Rabia A - 3 yıl Önce

Neden bayan alımlar yapılmıyor

beyza
beyza @Rabia A - 3 yıl Önce

Evet yaa bayan alımlarının olmasını istiyoruz.

Derman dilik
Derman dilik - 3 yıl Önce

25 yaştan yukarı daha olgun ve düşünceli harekat etmez mi bariyaş 30 kadar Alın

Hakan
Hakan - 3 yıl Önce

Başvuru için kpss şartı istiyor mu?

Derman dilik
Derman dilik - 3 yıl Önce

Arkadaşlar neden 30 yaş Alınmıyor yaşım 28 benim Ama

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

Başvuru yapilmiyor nerden basvurabiliriz

Memet
Memet - 3 yıl Önce

Nereden balvuruluyo msb.gov.tr den başvuru yapamadım, biliyor musunuz nasıl

Memet 33
Memet 33 - 3 yıl Önce

Nereden balvuruluyo msb.gov.tr den başvuru yapamadım, biliyor musunuz nasıl ?