Kara Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı uzman çavuş, uzman onbaşı ve sözleşmeli er rütbeli askeri personel alımı yapıyor. Peki askeri personel alımı başvuruları nasıl yapılır?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde operasyon ile görev faaliyetlerini sürdürmekte olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı açık olduğunu tespit ettiği pozisyonlar için rütbeli askeri personel alımları gerçekleştirmekte ve ilanları kamuoyuna sunmaktadır.

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde DPB aracılığı ile yayımlanan ilan da 10 bin kişilik uzman çavuş, uzman onbaşı ve sözleşmeli er rütbeli askeri personel alımı yapılacağı duyuruldu. Peki alımlara adaylar başvurularını nasıl yapacak?

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı uzman çavuş, uzman onbaşı ve sözleşmeli er rütbeli askeri personel alımına başvuru yapmak için adayların öncelikle https://goo.gl/sdgxCU linkini kopyalaması ve tarayıcılarının adres çubuğuna yapıştırması gerekmektedir.

Adaylar yukarıda verilmiş olan linke girdiklerinde karşılarına başvuru ekranı açılacaktır. Buradan yeni başvuru seçeneğine basınız. Gelen ekrandan tüm bilgileri büyük harfler ile doldurun ve ileri diyin. Ardından aynı şekilde iletişim bilgileri, eğitim bilgileri, askerlik bilgileri, tercihler ve onay bölümünü doldurun daha sonra devam diyerek en son tüm başvurunuza onay veriniz. Onay vermenizin ardından başvurunuz sisteme otomatik olarak aktarılmış olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 11:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 5 yıl Önce

Daha öcede yaptıgımız yorumlarda oldugu gibi yaş şartının 30 a çekilmesinin sizlerden istirham ediyoruz ortaöretim meyunuyum ve bu alandada bizleri istihdam etmelidirler yetkiliere sıksık bu konuyu hatırlatarak bizlere yardımcı olun

Abdullah
Abdullah - 5 yıl Önce

Nden basvuru yapamiyorum

ugur sarac
ugur sarac - 5 yıl Önce

Uzmanlıga katılıcım

yusuf
yusuf - 5 yıl Önce

burada açılan başvuru formu uzmanlık içinmi sözleşmeli er için mi

Ramazan
Ramazan - 5 yıl Önce

uzman çavuş

Yuksel
Yuksel - 5 yıl Önce

1991 dogumluyum 20 08 2012 terhis uzman cavus alabilrmiyim

sercan
sercan - 5 yıl Önce

bu linke ulaşılmıyor