Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2018 Sözleşmeli Er Alımı Yapıyor! En Az İlköğretim Mezunu

2018 yılının girmesi ile birlikte Askeri ilanlar yayımlanmaya başladı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine Er alımı için 2018 yılı Sözleşmeli Er alım Kılavuzu yayımladı. Başvuru şartları ve detaylı bilgi haberin devamında yer almaktadır.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2018 Sözleşmeli Er Alımı Yapıyor! En Az İlköğretim Mezunu

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 22 Şubat 2018 tarihli yayımlanmış olan ilana göre Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine Sözeşmeli Er alımı yapacak. KKK 2018 yılı Sözleşmeli Er Başvuru Kılavuzunu yayımlası ile birlikte kimlerin başvuru yapabileceği de duyuruldu. Kılavuza göre başvuru şartlarını taşıyan her aday başvuru yapabilecek. Ön Başvurular Milli Savunma bakanlığı resmi internet sitesinden yapılacak. Buna göre Sınav Seçim Aşamaları, Başvuru evraklarının incelenmesi, Fiziki Değerlendirme, Fiziki Yeterlilik testi, Mülakat ve Sağlık raporu ve güncelik soruşturması incelemesi şeklinde ilerleyecektir.

PEKİ KİMLER ÖN BAŞVURU YAPABİLECEK?

Milli Savunma bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli er ilanına başvuru yapacak adaylardan, En az ilköğretim ve yurtdışı dengi okul mezunu olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Erkek olmak, Askeri okul ile ilişkisi kesilmemiş olmak, Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak, Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamamış ve başvuru tarihi itibari ile 01 Ocak 2018 tarihi ile 25 yaşını tamamlamamış olmak, Askerlik hizmetini yapmakta olan adaylar için 2018 yılı Ocak ayı itibari ile 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını tamamlamamış olmak, Daha önce TSK ya Subay, Astsubay, Uzman jandarma veya uzman erbaş, Sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmaki Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Terör örgütleri ile herhangi bir ilgi alakası olmamak, Sağlık açısından boy ve kilo ölçüm tablosuna uyumlu olmak, Askerliği yapmakta iken "Askerliğe Elverişli Değildir" olarak terhis edilmemiş olmak ve Askerliği yapmakta iken Birlik Komutanlığı nitelik belgesi almış olmak şartlarını aranmaktadır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar, başvurularına başlayabilirler. Buna göre adaylar başvurularını en geç 31 Aralık 2018 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir.Buna göre adaylar başvurularını Milli Savunma bakanlığı resmi internet sayfası olan www.msb.gov.tr adresi üzerinden Online olarak yapacaklardır. Hala silah altında askerlik yapan adaylar başvurularını online olarak yaptıktan sonra ilanın kılavuzunda bulunan başvuru dilkeçesini doldurarak kıta özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine (nitelik belgelerinin hazırlanması için) müracaat edeceklerdir. İlanın tam metni ve başvuru kılavuzu için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 20:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Asker
Asker - 5 yıl Önce

Benim yaşım 17 bu ekimde 18 e gircem buna beni kabul ederler mi

Ramazan Badur
Ramazan Badur - 5 yıl Önce

Selamunaleykum ya askerlik yapmayanlar okuyo olanlar basvuramiyor mu

Alı saklan
Alı saklan - 5 yıl Önce

Ne zaman belli olacak başvurular

Mehmet
Mehmet - 5 yıl Önce

Basvuru yaparken egitim bilgisi ile ehliyet sectikten sonraki adimda hata veriyor biri yardimci olabilirmi bunun sebebi ne

Seyfullah değer
Seyfullah değer - 4 yıl Önce

Başvuru yapılmıyormu admin

mehmet çakır
mehmet çakır - 5 yıl Önce

Elimin üstünde dövme yok yanliz kolumda var sıkıntı olurmu

Yozgatli
Yozgatli - 5 yıl Önce

S.a ya bu taa 2019 dami belli olacak

Yuksel
Yuksel - 5 yıl Önce

Terhis sarti kaldirilsa cok guzel olur ama kalmaz