Kara Kuvvetleri En Az İlkokul Askeri Personel Alımı Yapıyor!

Kara Kuvvetleri Komutanlığı en az ilkokul mezunu uzman çavuş, uzman onbaşı ve sözleşmeli er (askeri personel) alımı yapıyor. Peki detaylar nedir?

Kara Kuvvetleri En Az İlkokul Askeri Personel Alımı Yapıyor!

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı profesyonel orduya geçiş sürecinde her sene on binlerce askeri personel alımı ilanları hazırlayarak ilanlarını kamuoyuna Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile duyurmaktadır.

Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyurulan ilana bakıldığında Kara Kuvvetleri Komutanlığının uzman çavuş, uzman onbaşı ve sözleşmeli er rütbeli askeri personel alımı yaptığı görülmektedir. Peki alımlar hangi sınıflar için yapılacak, başvuru tarihleri ve detaylar nedir?

HANGİ SINIFLARA ALIM YAPILACAK?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı çok sayıda uzman onbaşı ve sözleşmeli er alımı yapacak. Peki hangi sınıflara alım yapılacak? Piyade, Tank, Muharebe, Ulaştırma, Topçu, Veteriner, Hava Savunma, İkmal, Sıhhiye, Bakım, İstihkam ve Sözleşmeli Er sınıfları için uzman çavuş alımı yapılacaktır. Peki ilan detayları nedir? nasıl başvuru yapılır?

ARANAN ŞARTLAR ve BAŞVURU DETAYLARI NEDİR?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı binlerce uzman onbaşı ve sözleşmeli er alımı yapacaktır. Peki ilan detayları nedir? Aşağı bölümde Kara Kuvvetleri Komutanlığı uzman çavuş alımına başvuru yapacak olan adayların sahip olması gerektiği nitelikler hakkında bilgi verilmiştir. Başvurularını gerçekleştirmek isteyen adayların //www.msb.gov.tr linkini kopyalaması, tarayıcılarının adres çubuğuna yapıştırması ve müracaatlarını tamamlaması gerekmektedir. Aşağı bölümden resmi bildiriyi bulabilir ve diğer detayları görebilirsiniz.

SÖZLEŞMELİ ER ALIMI İLANI BURADA
UZMAN ONBAŞI ALIMI İLANI BURADA

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2018, 08:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şerafettin Dikmen
Şerafettin Dikmen - 5 yıl Önce

Arkadaş yaş sınırını 30 çıkardın

ali
ali @Şerafettin Dikmen - 5 yıl Önce

helal kardeşim bune ya , ben 28 yaşındayım , ve bisim de hakkımıs o vormayı giymek yapın şunu 30 ya elinisemi yapışır .

Muhammed
Muhammed - 5 yıl Önce

Basvuru yaptikta alimlar ne zmn basliyacak

Muhammed bal
Muhammed bal - 5 yıl Önce

Basvuru yaptikta alimlar ne zmn basliyacak kardesm

Ramazan
Ramazan - 5 yıl Önce

Alımlar ne zaman bitecek

burak
burak - 5 yıl Önce

sonuc ne zman acıklanıyor buyuk bır heyecanla bekleyısdeyız ALLAH Utandırmasın,,

recep
recep - 5 yıl Önce

basvutu yaptım guncelle dıyorum hata1 dıyo