Kara Kuvvetleri 2021 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Devam Ediyor!

Milli Savunma Bakanlığı Sözleşmeli Er alımı yapacağını bildirdi. MSB PERTEM üzerinde yayımlanan ilana göre alımlar en az ilköğretim mezunlarından yapılacak.

Kara Kuvvetleri 2021 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Devam Ediyor!

Milli Savunma Bakanlığı Askerli Personel Alımı için ilan yayımladı. MSN PERTEM'de gelen ilana göre Bakanlığa bağlı olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı Bünyesine Sözleşmeli Er alımı yapacak. Peki Sözleşmeli Er alımı başvuru şartları nelerdir. Başvurular nasıl yapılacak?

İLAN TEKRAR YAYIMLANDI!

Milli Savunma Bakanlığı 2021 yılı 2. Dönem Sözleşmeli Er alımı başvuru kılavuzunu Nisan ayıın ilk haftası ayımlanmıştı ancak sonradan başvuru sisteminden kaldırılmıştı. Ancak Bugün tekrar MSB'den gelmiş olan duyuruya göre Sözeşmeli Er alımı ilanı tekrar aktif edildi. En az İlköğretim mezunu olan adaylar başvuru yapabilecekler.

BAŞVURU EKRANI AÇILDI! NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er alımı başvuru ekranı tekrardan açıldı. Adaylar başvurularını Elektronik ortamda gerçekleştirecekler. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet ile giriş yaparak Başvuru Programı Kullanma Talimatında (Ek-1) belirtilen esaslar dâhilinde çevrimiçi (online) gerçekleştireceklerdir.

BAŞVURULAR HANGİ DURUMDA GEÇERSİZ SAYILACAK?

İnternet üzerinden yapılacak başvurulara istinaden adaylar sınavlara planlanacak,

Adayların başvurularına; başvuru son günü itibariyle başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıklarına göre (başvuruların son günü itibariyle yaş, eğitim, terhis vs.) işlem yapılacak,

Adayların asıl başvuru işlemleri ise seçim aşaması işlemleri için MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/Ankara’da veya sonradan duyuru yapılacak sınav merkezine geldiklerinde başvuru evrakları kontrol edilerek yapılacaktır. Bu nedenle başvuru evraklarını beyan etmeyen, başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edilen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Sözleşmeli Er alımına başvuru yapacak adaylar öncelikle TSK'nin Askeri niteliklerine sahip olmaları gereklidir. Ayrıca adayların, T.C. vatandaşı olmak, Erkek olmak, En az İlköğretim mezunu olmak, 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak şarttır.

Askerlik Hizmeti Esnasında Başvuran Adaylara Birlik Komutanlıklarınca Yapılması Gereken İşlemler Nelerdir?

Askerlik hizmeti sırasında başvuruda bulunacak adaylardan, askerlik hizmetinin en az 3 aylık bölümünü tamamlayanlar için birlik komutanlıkları ve kurum amirliklerince, Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliğinde bulunan nitelik belgesi doldurulacak, müteakiben onaylananlar mühürlenecek ve zarflanacaktır (askerlik hizmeti 3 aydan az olan adaylar için nitelik belgesi tanzim edilmeyecektir).

 Askerlik hizmetinin en az 3 aylık bölümünü tamamlayan adaylardan adli (disiplin kurulu dâhil) işlemi olanlara ait ilgili belgeler, varsa Rehberlik ve Danışma Merkezi sürecine ait tespitler ile arşiv araştırma sonucu da bu zarfın içerisine konulacaktır. Nitelik belgesi adaylar tarafından, kapalı ve mühürlü zarf içerisinde sınavlara gelirken getirilecektir. Açık zarf ve mühürsüz nitelik belgeleri kabul edilmeyecektir. UYARI : “Sözleşmeli er olmaya layık değildir.” kanaatli nitelik belgesi gönderilmeyecek, adaya tebliğ edilerek şahsi dosyasına konulacaktır. Bu adaylar sınavlara gönderilmeyecektir. Ayrıca adaya ait başvuruyla ilgili herhangi bir belge, resmî evrak kanalı ile gönderilmeyecektir.

Birlik komutanlıkları ve kurum amirlikleri, bir dosyaya adayların müracaat dilekçesini, başvuru belgesini ve kapalı / mühürlü zarf içerisine konulmuş nitelik belgesi (askerlik hizmetinin en az 3 aylık bölümünü tamamlayanlar için) ile varsa mahkeme evraklarını koyarak adaylara teslim edecek, adaylar ikinci seçim aşaması sınavlarına gelirken bu dosyayı yanlarında getireceklerdir. Bu zarf hiçbir şekilde adaylar tarafından açılmayacak olup, kapalı ve mühürlü bir şekilde evrak kontrol aşamasında sınav merkezine teslim edilecektir. Adaya zarfı açmaması gerektiği hususu tebliğ edilecektir.

Askerlik hizmeti devam eden başvuru sahibi adaylara;

Nüfus cüzdanı/kimlik kartı (askerî kimlik dâhil) sınavlara katılmaları maksadıyla teslim edilecek,

Sınavlar ve sağlık raporu işlemleri süresince MY 52-13 TSK Erbaş ve Er İşlemleri Yönergesine göre diğer izinler kapsamında (sınav belgelerini ibraz etmeleri halinde kanuni izinlerine mahsuben) izin verilecektir.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE