Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıkları Astsubay Alım Sonuçları Açıklandı!

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıkları bünyesine yapılacak olan astsubay alımlarına yönelik sonuçlar açıklandı. Sonuç ekranına ulaşmak için haberimize göz atabilirsiniz...

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıkları Astsubay Alım Sonuçları Açıklandı!

Jandarma ve Sahil Güvenlik astsubay alımı sonuçları açıklandı

Jandarma, Sahil Güvenlik Komutanlıkları bünyesine yapılacak olan astsubay alımlarında sonuçlar kamuoyuna duyuruldu. Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alım sonuçlarına ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ.

HANGİ BRANŞLARA ALIM YAPILIYORDU?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıkları tarafından yapılan alımın başvuruları 25 Şubat 2019 tarihi itibariyle başlamış ve 13 Mart 2019 tarihine kadar başvurular alınmıştı. Başvurusunu yapan adayların başvuruları açıklandı. Bu alımlarda Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine 60 KPSS ile başvurular yapılabiliyordu. Yapılan alımlarda Sahil Güvenlik Komutanlığına 20 kadın 10 erkek ikmal, 15 erkek uçak bakım, 15 erkek bilgi teknolojisi, 8 kadın 8 erkek idari ve 7 erkek 7 kadın idari askeri personel alımı yapılmaktaydı. Bu kadrolara ilave olarak KPSS şartı aranmaksızın 150 erkek güverte personeli, 60 erkek makine branşlarından olmak üzere toplam 300 astsubay alımı yapılmaktaydı.

Jandarma Genel Komutanlığı ise lisans veya önlisans mezunu 2 bin 343 erkek ve 300 kadın jandarma, 117 erkek 22 kadın personel alımına ilave, 84 erkek ve 5 kadın ikmal personeli, 16 erkek ve 6 kadın maliye personel, 6 erkek ve 2 kadın bando, 40 erkek uçak / helikopter teknisyeni, 73 erkek istihkam, 136 erkek bakım personeli, 175 erkek muhabere personeli alımı yapılmaktadır. Bu alımlara muvazzaf olarak da 50 erkek sağlık memuru olmak üzere toplamda 3 bin 375 kişilik astsubay alım ilanı yayımlanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 11:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
eyüp
eyüp - 4 yıl Önce

site ye giriş yapamıyorum

Ali İ.
Ali İ. - 4 yıl Önce

Ben başvuru yaparken iki tane tercih yaptım. İlk sırada Jandarma İkmal (erkek) önlisans ikinci sırada Jandarma (erkek) önlisans vardı ve bu sıraya göre tercih yaptım.
Jandarma İkmal (erkek) önlisans tan puanım yeterli olmadığı için sıralamaya alınamadım. Diğer tercihim ise açıklanmamış. Hiçbir bilgi yoktu.
Jandarma (erkek) önlisans tercihlerinin açıklanma tarihi farklı mı?
Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

mehmet
mehmet - 4 yıl Önce

hangi branşın kaç puanla kapattığını nasıl öğrenebilirim.

gzm
gzm - 4 yıl Önce

siteye girilmiyor ki