Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 3 Bin 3560 Astsubay Alımı! Başvuru Şartları Nelerdir?

02 Nisan 2018 tarihi itibari ile yayımlanan ilanlara göre Askerli Personel alım ilanları yayımlandı! Yayımlanan ilana göre Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Muvazzaf Sözleşmeli Astsubay alımı yapılacağı belirttiler. Adaylardan aranan şartları nelerdir? Başvuru tarihleri ne zamandır? İşte tüm detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 3 Bin 3560 Astsubay Alımı! Başvuru Şartları Nelerdir?

Devlet Personel Başkanlığı 02 Nisan 2018 tarihli yayımlamış olduğu ilana göre jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyelerindeki personel eksikliğini karşılamak amaçlı toplamda 3 Bin 560 kişilik boş branş ile Muvazzaf Sözleşmeli Astsubay alımı yapacak. Alımlar farklı branşlarda yapılacak olup haberimizin devamında başvuru şartlarına ve alım yapılacak branşlara ulaşabilirsiniz.

ALIM BRANŞLARI NELERDİR?

jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyelerine Astsubay alımı yapacağını belirtti. Buna göre Jandarma Genel Komutanlığı 3 bin 400 Muvazzaf - Sözleşmeli Astsubay alacak. Sahil Güvenlik Komutanlığı ise 160 Sözleşmeli Astsubay alacak. Ayrıca kadro dağılımında bayan adaylarada kadro verilmiş olup aşağıda detayları inceleyebilirsiniz.

Jandarma Genel Komutanlığı Alım Branşları Nelerdir?

Jandarma Genel Komutanlığı 3 bin 400 kişilik alım branları, 2 Bin 716 Jandarma, 120 Personel, 93 İkmal, 23 Maliye, 40 Uçak/Helikopter Teknisyeni, 8 Bando, 40 Sağlık, 85 İstihkam, 95 Bakım ve 155 Muhabere branşarında olmak üzere topmanda 3 bin 40 astsubay alınacak. Bu sayının 401 kişilik pozisyonu Bayan adaylara verilmektedir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Alım Branşları Nelerdir?

Sahil Güvenlik Komutanlığı 160 kişilik yayımladığı ilan ile bünyesine Sözleşmeli Astsubay alımı yapacak. Buna göre alım braşları 90 Güverte, 35 Makine, 6 Erkek ikmal, 4 bayan İkmal, 10 Uçak Bakım, 5 Bilgi Teknolojileri, 5 Erkek İdari ve 5 Bayan idari şeklinde dağılmaktadır. Ayrıca Güverte ve Maine braşları için adaylardan kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmıyacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR? BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki eksikliği tamamlamak amaçlı yukarıdkai branşlarda alım yapacak. Buna göre adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askeri okullardan ilişkisi kesilmemiş olmak, İlgili alım yapılacak branşlar için en az önlisans mezunu olmak kaydı ile Lisans mezunu olmak, Lisans mezunları için ve Önlisans mezunları için 27 yaşını tamamlamamış olmak, Lisans üstü eğitimini tamamlamış olan adaylar için 32 yaşından büyük olmamak, 2016 veya 2017 yıllarında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP93 veya KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak ( Güverte ve Makine Branşları hariç ), TSK, J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak ve “Astsubay Öğrenci Adayı Olur” kararlı sağlık raporu almak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Daha önce çalıştığı kamu kurumundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak, Alkoli uyuşturucu veya uyarıcı madde bağımlısı tedavisi görmemiş olan veya görmemiş olmak, Terör ile bağlantısı olmamak, Yapılacak güvenlik ve arşiv araştırması için olumlu sonuç alabilmek şartlarını kabul eden adayların başvuruları kabul edilecektir.

ÖN BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILIR?

Ön başvurular 02 Nisan 2018 tarihi itibari ile başlamış olup en geç 23 Nisan 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Buna göre başvurular, www.jandarma.gov.tr, www.sahilguvenlik.gov.tr ve www.jsga.edu.tr internet adresinden ulaşılabilecek, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuruları kabul edilen adaylar daha sonradan sınava katılacaklardır. İlanlar hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz.

Sahil Güvenlik Komutanlığı

Jandarma Genel Komutanlığı

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2019, 11:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yazıklar olsun.....
Yazıklar olsun..... - 4 yıl Önce

Tüm şartları karşılıyoruz, önlisans mezunuyuz, kpss den 85 puan almışız.. aradıkları bölüm arasında bizim bölüm yok... kümes hayvanları bölümünü bitiren arkadaşlar bile başvura biliyorken bizim bölümlerden başvuru yok... Tüm önlisans ve lisans mezunları başvurabilmeli...

Serdar ankan
Serdar ankan - 4 yıl Önce

Ben önlisans olarak başvuru yaptım kpss puanım 62,69 ama kpss puanınız yetersız dıyor bu sorun ıle karşılasan var mı bılgı verırsenız sevınırım tesekkurler

Saçmalıkkk
Saçmalıkkk - 4 yıl Önce

Arkadaşa katılıyorum. bizim Suçumuz günahımız ne ya her bölüm varbütün Hevesimi kursağımda boraktınız cok tesekkur ederim size. Secmek nedir ya kümes hayvanı orman bölümde organik bölüm değilmi aöac nedir ya branş seçiyorsunuz madem daha iyi seçin.

Cevat
Cevat - 4 yıl Önce

Ben gemi makine mezunuyum kpss puanı istemiyorum yardımcı olabilirmisiniz

Zekeriya yaşar
Zekeriya yaşar - 4 yıl Önce

2019da görüşürüz hükümet bir oy bir oydur. Vatana hizmet etmek istiyoruz gördüğümüz heryede taleplerimiz oluyor kağıda yazıp kaleminize iletiyoruz birebir yüzyüze konuşuyoruz tamam diyip geçiştiriyorsunuz. Yaş 30 yaşında olmak 31 yaşından gün almamak ieklinde düzenlenmeli diyoruz yine tık yok ozaman personel alım ilanı yayınlamayın heray

Esra
Esra - 4 yıl Önce

Arkadaşlar sadece fikir almak için soruyorum sahil güvenlik idari 5 kadın alcak büro yönetiminden ve adaletten 71.3 ile çağrılma ihtimalim olabilir mi