Jandarma ve Sahil Güvenlik 572 Subay Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 572 subay alımı başvuruları sona eriyor. Peki adaylar müracaatlarını nasıl yapacak detaylar nedir?

Jandarma ve Sahil Güvenlik 572 Subay Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerine devam etmekte olan Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı Türkiye'nin dört bir yanında faaliyetlerini kesintisiz olarak sürdürmekte olup açık olduğunu tespit ettiği pozisyonları için askeri personel alımları gerçekleştirmektedir.

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından geçtiğimiz haftalarda kamuoyuna duyurulan ilan ile subay rütbeli 572 askeri personel alımı yapacağı öğrenilmişti. Buna göre halen başvurular devam etmektedir. Peki nasıl başvuru yapılacak ve detaylar nelerdir?

BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI!

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 572 subay alımı başvuruları normalde 1 Nisan 2018 tarihi itibari ile sona erecekti ancak yeni yapılan açıklama 572 subay alımı ilanına başvuruların 8 Nisan 2018 tarihine kadar uzatıldığı belirtildi.

Buna göre başvurularda genel olarak aynı şartlar aranmakta olup adayların Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim ALES sınavına girmiş olması 60 ile üzeirnde puan almış olması gerekiyor. Yine adayların 27 yaşını bitirmemiş olması gerekmektedir. Yüksel lisans mezunları için ise yaş şartı 32 olarak belirtilmiştir. Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı aranan şartlar ve ilan detaylarını aşağıdaki linkten görebilirsiniz.

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI İLANI BURADA

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI İLANI BURADA

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2018, 21:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eyyup
Eyyup - 4 yıl Önce

Lise mezunu basvuramazmi