Jandarma ve Adalet Bakanlığı Toplamda 37 Bin Personel Alacak

Jandarma ve Adalet Bakanlığı toplamda 37 bin personel alacağnı acıkladı.Alınacak personellerin hangi kategoride olduğunuğu ve başvuru şartlarının nasıl olacağaına ulaşabilirsiniz.

Jandarma ve Adalet Bakanlığı Toplamda 37 Bin Personel Alacak

Son zamanlarda askeri personel alımlarındaki artış devam ediyor. Mülakat uygulaması ile her ne kadar merkezi kadrolara ayrılan sayılarda düşüş gözlense de Millî Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından 2019 yılı için yüksek kadro sayısı ile alım bekleniyor. Jandarma Genel Komutanlığı ile Adalet Bakanlığı toplamda 37 bin memur alımı uzman erbaş, subay alımı gerçekleştirecektir. İlkokul, Lise ve Üniversite mezunlarının başvuracakları kadroların ilanı için bekleniyor. Açıklamamalar Sahil Güvenlik Komutanlığı ile başlamış bulunuyor ve bundan sonra diğer kurumların da alım için ilana gitmesi bekleniyor. 

Geçtiğimiz günlerde Süleyman Soylu tarafından bekçi alımları da dahil olmak üzere, personel alımına ilişkin açıklamalar gelmişti. Açıklamadan sonra Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan yine 20 bini aşkın bir kadro ilanı gerçekleşmişti. Ardından Jandarma Genel Komutanlığı’nın memur alımı dahil olmak üzere uzman erbaş alımı ve diğer askeri kadrolara yüksek sayıda alım yapması da bekleniyor. Adalet Bakanlığı tarafından ise henüz netleşmiş bir ilan söz konusu olmasa da Genel Müdürlüğün bu yıl en az 10 bin personel alımını planladığı biliniyor. CTE Genel Müdürlüğü tarafından gelen açıklamada genel müdür Şaban Yılmaz 2019 yılı içerisinde 10 bin personel alımı yapmayı düşündüklerini açıklamıştı. Aynı zamanda yeni açılacak olan ceza evleri sebebi ile de alımdaki sayısının artması düşünülmekte olup ilanın kısa bir süre açıklanması bekleniyor. 

İlanlar yayımlandığında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirebilrisiniz.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2019, 23:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer lütfi dogdu
Ömer lütfi dogdu - 3 yıl Önce

Gaz altı elektrik okjijen kaynak çelik işleri yaparım yatılı iş arıyorum 0532 317 86 19

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

Maliye bakanlığı vmy duy guy sgk ne zaman ilan gelecek kpss yapılmalı 10 ay oldu.

Mahmut
Mahmut - 3 yıl Önce

Kardeşim köy korucusu alımı neden alınmıyor ben korucu olmak istiyorum