Jandarma Lise Mezunu Koruculardan Uzman Erbaş Alımı Yapıyor! Şartlar Nedir?

Gelen ikana göre Jandarma Genel Komutanlığına lise mezunu olan adaylar arasından uzman erbaş alımı yapılacağını belirtti. Peki adaylardan aranan şartlar nedir?

Jandarma Lise Mezunu Koruculardan Uzman Erbaş Alımı Yapıyor! Şartlar Nedir?

Askeri ilanlar kapsamında uzman erbaş alım ilanı yayımlandı. Beytüşşebap Kaymakanlığı yayımladığı duyuruda bünyesine uzman erbaş alımı yapacağını ilan etti. Alımlar. Güvenlik Korucusu kaynaklı yapılacak olup adayların başvuru yapabilmeleri için bazı nitelikleri taşıyor olmaları gereklidir.

İLANIN DETAYLARI:

Şırnak İl Jandarma Genel Komutanlığında halen görev yapmakta olan Güvenlik Korucuları(GK) kaynağından Uzman Erbaş alımı yapılacaktır. İstekli olan GK`ların, yapılacak olan alımla ilgili ilçe Jadarma Genel Komutanlıklarına başvuru yapmaları gereklidir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NEDİR?

Uzman olmak isteyen adaylardan genel olarak, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Daha önce subay, astsubay, uzman jandarma ve ya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Askeri öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak gibi nitelikler aranacaktır.

ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

Adayların yukarıdaki genel nitelikler dışında aşağıdaki özel nitelikler aranacaktır.

  • Sağlık durumunun Komando Uzman Erbaşlığa elverişli olduğunu yetkili hastanelerden alacağı raporla kanıtlamış olmak,
  • Erkek olmak,
  • Yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak,
  • En az lise mezunu olmak ve ya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak,
  • Yapılacak sınav, fiziki yeterlilik testi ve mülakatta başarılı olmak

BAŞVURULAR:

Beytüşşebap Kaymakamlığından 29 Kasım 2019 tarihinde gelmiş olan duyuruya göre başvuru süreci duyuru sonrası başvurular başlamıştır. Adaylar başvurularını en geç 15 Aralık 2019 tarihine kadar ilçe J.K.lıklarına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 22:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

KORUCU alımı noldu SN BAKANIM yargıtay damı karar

Tümay
Tümay - 2 yıl Önce

Marasa korucu alımı olacakmi sn bakanım neden yok 2019da bitti bekliyoruz halen beklemekteyiz

Mirza
Mirza - 2 yıl Önce

Korucu alımı niye yok sn bakanım kahraman maras i illerden sayiyormusunuz bir açıklama yaparsanız seviniriz saygılarımla