Jandarma Komando (JÖH) ve Asayiş Emniyet Jandarma Alımları Devam Ediyor

Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Komando (Jandarma Özel Harekat) Asayiş Emniyet Jandarma alımları devam ediyor. Peki kimler başvurabilir? Başvuru tarihleri nedir?

Jandarma Komando (JÖH) ve Asayiş Emniyet Jandarma Alımları Devam Ediyor
İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Jandarma Genel Komutanlığı yeni askeri personel alım ilanları yayımlamaya devam ediyor. 2017/2 kapsamında en az ilkokul mezunu lojistik sınıflarında askeri personel alım ilanı yayımlayan Jandarma Genel Komutanlığı 2017/3 kapsamında da en az lise mezunu Jandarma Komando (Jandarma Özel Harekat) ve Asayiş Emniyet Jandarma alım ilanı yayımladı. Şu anda başvurular devam etmektedir. Peki bu alım ilanlarına kimler başvurabilir? Adaylar nasıl başvuru yapacak? Başvuru tarihleri nedir?

Kimler Başvuru Yapabilir

Jandarma Genel Komutanlığının alım yaptığı Jandarma Komando ve Asayiş Emniyet Jandarma sınıfları için başvuru yapacak olan adayların sahibi olması gerektiği nitelikler nedir? Kimler başvuru yapabilir?

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
En az lise ve dengi okulu mezunu olmak
25 yaşını bitirmemiş olmak
Terhisin üzerinden 36 ay geçmemiş olmak
Askerlik hizmetini yapmış ya da başvuru yaparken yapıyor olmak
Sağlık sorunu bulunmamak
Boy - kilo orantılı olmak
Sicili temiz olmak
Silah taşıyabilir olmak

Yukarıda bulunan şartlar Jandarma Genel Komutanlığı tarafından aranmakta olup alımlarda bazı siteler en az ilkokul mezunu adayların başvurabildiğini belirtmektedir. Ancak alımlara başvurmak için adayın en az lise mezunu olması gerekiyor. Jandarma Komando (Jandarma Özel Harekat) ve Asayiş Jandarma alım ilanına sadece en az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabilir. Başvuru ve detaylar için adayların 17 Şubat 2017 tarihine kadar aşağıda ki siteye ziyaret etmesi gerekmektedir.

NOT: BAŞVURULAR SIRASINDA TÜM HARFLERİ BÜYÜK HARF İLE GİRİNİZ.
https://app1.jandarma.tsk.tr/pts_aday/aday.aspx

YORUM EKLE
YORUMLAR
suna
suna - 5 yıl Önce

lise sonda olan başvuramazmı ?

Tuncay
Tuncay - 5 yıl Önce

Yaş siniri 30

Salih
Salih - 4 yıl Önce

!Acil yardım...!Ben jandarma asayişi kazandım ama benim isteğim bu değildi komando olmaktı geçiş var mı? Varsa ne yapamam gerekiyor?

OKAN
OKAN @Salih - 4 yıl Önce

HAYIR GEÇİŞ YOKTUR. JÖH KADROSU AÇILINCA YENİDEN MÜRACAAT EDİNİZ