Jandarma Genel Komutanlığından Uzman Erbaş Adayları İçin Önemli Duyuru!

Jandarma Genel Komutanlığı 1. dönem 1. grup ve 2. grup uzman erbaşları için yeni bir duyuru açıkladı. JGK Erbaş alımı güncelleme açıklaması ve diğer detaylar haberimizde..

Jandarma Genel Komutanlığından Uzman Erbaş Adayları İçin Önemli Duyuru!

İçişleri Bakanlığına bağlı Jandarma Genel Komutanlığı Personel Temini uzman erbaş kadrolarında yeni bir güncelleme yaptı. Buna göre 2019-1. dönem 2. grup yani Temmuz 2019 uzman erbaş adayları ile 1. dönem 1. Grup olan Mayıs 2019 adaylarının durumuna ilişkin güncelleme gerçekleşti.

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞINDAN DUYURU;

Adaylar durumlarına ilişkin sorgulama yapabilmeleri için T.C. Kimlik numarası ve e-devlet şifresi aracılığı ile https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinden giriş yapmaları gerekmektedir. Diğer yandan askeri personel alım ilanlarına ilişkin önemli gelişme. Başvuru yapmak isteyen adaylardan uzman erbaş 2020 sayısını merak etmekteler. Buna göre geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapılmakta.

2020 UZMAN ERBAŞ ALIMI SAYISI BELLİ OLDU MU?

2020 yılı uzman erbaş alımları için eğitim programları için planlanan sayı 11 bin olarak açıklandı. Buna göre daha önce 18 bin olarak açıklanan sayının 7 bin daha az olduğu ve uzman erbaş alımlarının sayısının azaltılacağı belirtilmekte. Jandarma Genel Komutanlığı resmi duyurularını takip etmelerinde fayda olacaktır. Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımları dikkate almamaları adaylar için daha sağlıklı olabileceğini işin olsa ekibi olarak ifade etmek isteriz. Resmi açıklamaları an bean sitemiz üzerinden erişebiliriniz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 12:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Arif özgün
Arif özgün - 2 yıl Önce

Korucu alımı nezaman yapılacak bilgi verirmisiniz saygılarımla iyi görevler hatay arsuz dan