Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş İlanına Kimler Başvuru Yapabilir? Başvurular Devam Ediyor!

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine Sözleşmeli Olarak uzman erbaş alımı yapıyor. Kimler Başvuru yapabilir? Başvurular ne zaman sona erecek? İşte tüm detaylar ilanın devamında yer almaktadır.

Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş İlanına Kimler Başvuru Yapabilir? Başvurular Devam Ediyor!

Adayların merakla beklediği Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş alımı ilanı Ekim ayında yayımlandı. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre, Jandarma Genel Komutanlığı 2017/10 kapsamında Seçme Sınavı ile Sözleşmeli olarak Uzman Erbaş alımı gerçekleşitrecek. İlana göre adaylardan Askerliğini yapmış olmak şartı istenmeyecektir. Hala askerliğini yapmakta olan adaylardan başvuru yapabilecektir. Jandarma Genel Komutanlığı başvuruları ilanın yayımlanması ile birlikte başlamıştı ve Ön Başvurular İnternetten elektronik ortamda yapılacaktır. Başvurusunu yapan adaylar, 01 Aralık 2017 tarihine Jandarma Genel Komutanlığının internet sitesinde yayımlanan başvuru sonuçlarına bakarak detayları öğrenebilecekler. Ayrıca yayımlanan duyuru tebligat niteliğini taşıyacak ve adaylara posta yolu ile veya yazılı olarak herhangi bir belge iletilmeyecektir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Adaylardan, Seçme sınavlarından başarılı ile geneç adaylardan TSK sağlık yönetmeliğine göre Komando uzman Erbaş olur veya uzman Erbaş olur raporu alabilmek, en az 164cm boyunda olmak,En az lise mezun veya dengi okul mezunu olmak veya yurtdışındaki dengi okul mezunu olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 2017 yılının başından beri 20 yaşından gün almış olmak ve 27 yaşını bitirmemiş olmak,Askeri öğrenciliği ile ilişkisi kesilmemiş olmak, Dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrü bulunmamak, Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesi almış olmak, Boy ve kilo ölçüm tablosuna göre uyumlu olmak, yapılacak güvenlik soruşturmasından olmulu sonuç alabilmek şartları aranacaktır. Bu şartları taşıyan adaylar başvurularını gerçekleştirebilecek.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR!

Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını en geç 13 Kasım 2017 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, www.jandarma.gov.tr internet adresinden Personel/Öğrenci Alımı sayfasına girerek başvuru iŞlemleri sayfasına ulaşabileceklerdir. internetten yapılan başvurular ön başvuru olarak kabul edilecektir. Ön Başvuru sistemi son başvuru günü saat 17:00 da sona erecektir. 

Adaylar ilanın tam metnini inceleyerek boy ve kilo ölçüm tablosuna ve diğer bilgilere ulaşabilirler. İlanın tam metni için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlanın Tam Metni

Başvuru Ekranı İçin : https://goo.gl/vXE8s1

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2017, 06:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
j.komd.onb
j.komd.onb - 5 yıl Önce

BEN ASKERİLİĞİMİ JANDARMA KOMANDO OLARAK DOĞUDA YAPTIM TERHİS OLALI BİR YIL OLMADI ORTA OKUL MEZUNUYUM UZMAN ÇVŞ OLABLİRMİYİM ?

ismail
ismail @j.komd.onb - 5 yıl Önce

olurusn kardesım 27 yasına kadar da vaktın var

culha
culha @j.komd.onb - 5 yıl Önce

en az lise diyor

Cemil Şahbaz
Cemil Şahbaz @j.komd.onb - 5 yıl Önce

En az Lise mezunu

Eda
Eda - 5 yıl Önce

Kadın alımı yokmu

Mustafa
Mustafa - 5 yıl Önce

Lutfen yardimci olurmusunz buyuklere sesleniyorum ortaokul mezunu da olsun uzman yada onbasi ozel hareket biri msj atsa sevinirim

SİNAN
SİNAN - 5 yıl Önce

SOZLEŞMELİ ER OLARAK HAVAYA GIR KARDESIM 3 KALDIKTAN SONRA ASSUBAY BILE OLA BILIYORSUN IMKANLARIN ACILIYOR 7 YIL KALDIN MI DEVLET MEMURU OUYORSUN

Hasan
Hasan - 5 yıl Önce

Askerliği komond a olarak yaptım doğuda 25 yaşımdayım baş Vura bilirmiyim

Samet
Samet - 5 yıl Önce

Intibakta birakanlarida alin lutfen

ferat
ferat - 5 yıl Önce

bende renk körlüğü var basvurabilir miyim

Ozan
Ozan - 5 yıl Önce

Arkadaşlar bende uzman çavuş olmak istiyorum nasıl başvuru yapacam