Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı Yapacak

İçişleri Bakanlığına bağlı Jandarma Genel Komutanlığından yayımlanan bildiri ile sözleşmeli uzman erbaş alımının yapılacağı duyuruldu. İşte başvuru tarihi ve işlemleri.

Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı Yapacak
İçişleri Bakanlığı bünyesinde bağlı bulunan Jandarma Genel Komutanlığı her sene kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere binlerce sözleşmeli uzman erbaş alımı gerçekleştirmektedir. Başvuruların yapılmasından sonra değerlendirmeler yapılmakta olup yazılı ve sözlü mülakatlar ve fiziki yeterlilik sınavı yapılmaktadır. Tüm adımları başarı ile geçen adaylar kurslara alınmakta ve burada ki adımlardan da başarılı olduktan sonra görev yerlerine sevk edilmektedir. Jandarma Genel Komutanlığından yeni yayımlanan bildiri ile 2016/3 dönemi sözleşmeli uzman erbaş alımının yapılacağı duyuruldu.

Kimler Başvurabilir

Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli uzman erbaş alımı yapılacağını duyurdu. Peki kimler başvurabilir.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
En az lise mezunu olmak
25 yaşını bitirmemiş olmak
Askeri okullardan atılmamış olmak
Fiziki kusuru olmamak
Sağlığı iyi olmak
Boy - Kilo orantılı olmak
Terhis olma süreleri 36 ayı geçmemiş olmak

Yukarıda belirtilmiş olan tüm nitelikler Jandarma Genel Komutanlığı tarafından aranmaktadır. Başvuru yapmak isteyen uzman erbaş adaylarının bu niteliklere sahip olması gerekmektedir.

Jandarma Genel Komutanlığından yayımlanan bildiriye göre başvurular 25 Kasım 2016 tarihinde başlayacak ve 9 Aralık 2016 tarihinde sona erecek. 12 Aralık 2016 tarihinde ise yazılı ve seçme sınav işlemleri gerçekleştirilecek. Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıda bulunan Jandarma Genel Komutanlığının sitesini incelemesi ve resmi bildiriye göz atması gerekmektedir.

//www.jandarma.tsk.tr
Resmi Bildiri İçin Tıklayınız

YORUM EKLE
YORUMLAR
...
... - 5 yıl Önce

Askerlik şartı kaldırılsın ya

Emrah
Emrah - 5 yıl Önce

Ya böyle bişey nasıl karar alınıyor anlamıyorum hem lise mezunu hem 25 yaş birde 36 geçmemiş olcak mış bu ne ya askerlik kalksın yaş 28 olsa daha iyi olur

bilmem neresi
bilmem neresi - 5 yıl Önce

bence ideal yaş 28 dir ve fiziki yeterlilik parkuru getirilmesi lazımdır