Jandarma Genel Komutanlığı JÖH, JÖAK ve Uzman Personel Alımı Yapacak! 25 Bin Alım Kapıda

Jandarma Genel Komutanlığı 2019 yılı içinde 25 bin personel alımı gerçekleştirecek. JÖH, JOAK ve uzman personel kadrolarına yapılacak bu alımlar hakkında tüm detaylara ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu' nın açıklamalarına haberimizden erişim sağlayabilirsiniz. İşte tüm detaylarıyla jöh jöak ve uzman personel alımı...

Jandarma Genel Komutanlığı JÖH, JÖAK ve Uzman Personel Alımı Yapacak! 25 Bin Alım Kapıda

Askeri persnel alımları kapsamında her yıl binlerce personel alımı gerçekleştiriliyor. Bu personel alımlarında, yoğun ilginin söz konusu olduğu uzman personel alımları ve JÖH alımlarına yönelik İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önemli bir açıklamayla gündeme gelmişti. Bakan Soylu açıklamasında her yıl yapılan binlerce askeri personel alımına dikkat çekerek, askeri gücümüzü kuvvetlendirmeyi ve profesyonelleştirmeyi hedeflediklerini aktarmıştı. Hedeflerinde 2021 yılına kadar Jandarma' yı profesyonelleştirmeyi hedeflediklerini vurgulamasının yanı sıra 2016 yılından itibaren de çok sayıda uzman personel alımı yapıldığına değinmişti.

2016 yılında 42 bin uzman personel

2021 hedeflerinde profesyonelleştirilmiş bir Jandarma olduğunu aktaran İçişleri Bakanı Soylu, 42 bin uzman personel alımının 2016 yılı itibariyle yapıldığına dikkat çekerek, toplam sayının 195 bine ulaştığını ifade etti ve her yıl 25 bin Jandarma alımının yapılacağını kesin ve net ifadelerle kamuoyuna aktarmıştı.

Hangi personel kadrolarına alım yapılacak?

Bakan Soylu açıklamasında kadrolara yönelik detayları paylaşmamış, herhangi bir aktarımda bulunmamıştı. Yalnızca alımların yapılacağını merak eden ziyaretçilerimiz için bu noktada Sahil Güvenlik Komutanlığına yapılan alımlardan bahsedebilmekteyiz. Sahil Güvenlik Komutanlığı' na geçen yıl 647 personel alımı yapılmış ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından da bu konu dile getirilmişti.

Jandarma JÖH, JÖAK VE Uzman Personel Alımlarında yaş şartları sosyal medya gündeminde

Yapılacak alımlarda hem sosyal medyada hem de sitemize gelen yorumlarda/mesajlarda çok sayıda yaş şartlarında bir değişiklik olup olmayacağı yönünde sorular yöneltilmekte. Konuya ilişkin henüz bir ilan yayımlanmadan yorum yapmanın zor olduğunu hatırlatarak, geçen yıl yayımlanan ilanlardan farklı bir ilan sürecinin bizi beklemediğini düşündüğümüzü aktarmak isteriz. Sizler de yorum alanından bize bu konu hakkındaki düşüncelerinizi iletebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2018, 20:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cihat
Cihat - 3 yıl Önce

25 bin mi 35 bin mi 15 bin mi 40 bin mi? Her haber bülteni farklı bi sayı vermiş. Ayıp yahu 1.5 senedir pöh bekliyor insanlar tiklanmak için yapılmaz ki böyle sahtekarlıklar.

Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Lütfen artık şu lise mezunu şartı koşturmayin binlerce genç var orta okul mezunuyom girmek istiyom sadece lise engel oluyor

OKTAY
OKTAY @Mehmet - 3 yıl Önce

VALLA BİZİ EŞŞEK YERİNE KOYUYORSUNUZ 4 YILLIK MEZUNUZ OKURKEN NELER CEKTİK SİZDE YATTIĞINIZ YERDEN AYNI MAASI ALIN VAY ANASINI CUMHURIYET

ahahdadaa
ahahdadaa @Mehmet - 3 yıl Önce

git oku ozaman kardesım oldu baska ne ıstıyorsun

Şaban
Şaban - 3 yıl Önce

Koruculuktan uzman alacaklarmi

aflaz
aflaz - 3 yıl Önce

7 aydan beri haber bekliyorum alımlar çok zayıf maalesef

Osman Furkan Alagöz
Osman Furkan Alagöz - 3 yıl Önce

Bu alımlarda öğrenim durumu lise veya ön lisans hangi kapsamda alınacak acaba?

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

sözleşmeli erlikten geçişlerde lise diploması aranmasın meslegin devamlılığı saglansın bence

53
53 - 3 yıl Önce

Bayan alımı neden olmuyor nasıl bir adalet bu

Ümmü
Ümmü - 3 yıl Önce

Boy dusurulsun yas 35 olsun