Jandarma Genel Komutanlığı 500 Askeri Personel Alımı Yapıyor! Aranacak Şartlar Nedir?

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı 500 subay rütbeli askeri personel alımı yapıyor. Peki kimler başvuru yapabilir ve aranacak şartlar nedir?

Jandarma Genel Komutanlığı 500 Askeri Personel Alımı Yapıyor! Aranacak Şartlar Nedir?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdürmekte Jandarma Genel Komutanlığı açık pozisyonları için rütbeli askeri personel alımı ilanları yayımlamaya devam ederken geçtiğimiz gün Devlet Personel Başkanlığı duyurular bölümü aracılığı ile yeni bir ilan daha yayımlandı.

Buna göre İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı kendi bünyelerinde görev yapmak üzere 500 subay rütbeli askeri personel alımı yapıyor. Peki 500 subay alımı detayları nedir, kimler başvuru yapabilir, www.isinolsa.com sitemiz aracılığı ile tüm detayları sizler için açıklıyoruz.

ARANACAK ŞARTLAR NEDİR?

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı 500 subay alımında aranacak şartlar nedir? Buna göre Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, ilgili lisans bölümlerinden 10 Eylül 2018 tarihine kadar mezun olabilmek, Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'den 60 ile üzeri puan almak, ALES eşit ağırlıktan 50 ile üzeri puan almak, 1 Ocak 1991 ve sonrası doğumlu olmak (yüksek lisans adayları için 1 Ocak 1986 ve sonrası doğumlu olmak), fiziğinde kusuru olmamak, silah taşıyabilir olmak, sağlık sorunu olmamak, madde kullanıcısı bağımlısı olmamak şartları aranmaktadır. Peki adaylar müracaatlarını hangi tarihlerde ve nasıl yapacak?

BAŞVURU DETAYLARI NEDİR?

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı 500 subay alımında başvuru detayları nedir? Adaylar müracaatlarını 19 Mart ile 1 Nisan 2018 tarihleri arasında Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi ya da Jandarma Genel Komutanlığının resmi internet sitesi www.jandarma.gov.tr'ye giriş yaparak e-devlet'e girmesi ve buradan da müracaatlarını tamamlaması gerekmektedir.

RESMİ BİLDİRİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2018, 20:06
YORUM EKLE