Jandarma Genel Komutanlığı 3 Bin 400 Astsubay Alımı Yapıyor! Kimler Başvurabilir

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 3 bin 400 astsubay alımı yapıyor. Peki ilana kimler başvuru yapabilir ve aranacak şartlar nedir?

Jandarma Genel Komutanlığı 3 Bin 400 Astsubay Alımı Yapıyor! Kimler Başvurabilir

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerine Türkiye'nin dört bir yanında hem sınır içi hemde sınır dışı devam etmekte olan Jandarma Genel Komutanlığı açık olduğunu tespit ettiği pozisyonlar için izinleri doğrultusunda rütbeli askeri personel alımları gerçekleştirmektedir.

Geçtiğimiz haftalarda Jandarma Genel Komutanlığı tarafından kamuoyuna duyurulan ilan ile farklı sınıf ve branşlar için toplam 3 bin 400 astsubay alımı yapılacağı belirtildi. Peki hangi pozisyonlar için astsubay alımları yapılacak ve astsubay alımı ilanına kimler başvuru yapabilir? Tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

ARANAN ŞARTLAR NEDİR?

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Alım yapılacak branşlarda İlanın tam metninde belirtilen bölğmlerden Önlisans veya Lisans mezunu olmak, Lisns veya Önlisans mezunları için 27 yaşından büyük olmamak, Lisans üstü eğitim almış olanlar için ise 32 yaşından büyük olmamak, 2016 veya 2017 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Önlisansmezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Silah Taşımasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi bulunmamak, TSK, J.Gn.K.lığı ve Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, Daha önce çalıştığı kamu kurumundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Alkol, uyuşturucu gibi maddelerden tedavi görmemiş olmak, yapılacak araştırmaya göre arşiv ve güvenlik soruşturması teöiz çıkmak nitelikleri aranacaktır.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Jandarma Genel Komutanlığı en az ön lisans mezunu olmak şartı ile alımı yaptığı 3 bin 400 kişilik astsubay ilanına adaylar nasıl başvuru yapabilir. Buna göre müracaatlar 23 Nisan 2018 tarihine kadar yapılacak olup adayların başvurularını www.jandarma.gov.tr adresine girerek e-devlet üzerinden gerçekleştirmesi gerekmektedir. Resmi ilan linkini aşağı bölüme ekliyoruz.

RESMİ İLAN BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
KPSS
KPSS - 4 yıl Önce

ALLAH İÇİN HEM İHTİYAÇ VAR HEMDE KPSS ŞARTINI KOYUYORSUNUZ NASIL MANTIK VAR.

Mehmet Ali
Mehmet Ali - 4 yıl Önce

1990 li oldugumuz icin basvuramiyoruz bir yas bu kadarmi cok onemli yas sartinin duzeltilmesini istiyoruz.