jandarma Genel Komutanlığı 2019 Yılı 3 Bin 375 Astsubay Alımı Başvuru Kılavuzu!

jandarma Genel Komutanlığı 2019 yılı askeri personel temini için başvuru kılavuzu yayımladı. Yayımlanan kılavuza göre toplamda 3 bin 375 kişilik boşluk ile Sözleşmeli/ Muvazzaf astsubay alacak. Haberimizde sizlere paylaşıyoruz.

jandarma Genel Komutanlığı 2019 Yılı 3 Bin 375 Astsubay Alımı Başvuru Kılavuzu!

jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek için askeri personel alımı yapacağını ilan etti. Yayımlanan ilana göre jandarma Genel Komutanlığı bünyesine farklı branşlarda toplamda 3 bin 375 kişilik boşluk ile alım astsubay alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. Bizde İşin Olsa ekibi olarak sizlere ilgili ilan hakkında detayları haberimizde paylaşıyoruz.

3 BİN 375 ASTSUBAY ALINACAK!

jandarma Genel Komutanlığı bünyesine Astsubay alımı için alım yapacağı branşları belirtti. Buna göre, jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli olarak Lisans veya Ön Lisans Mezunu, 2 bin 343 Erkek ve 300 Kadın Jandarma, 117 Erkek ve 22 kadın Personel, 84 Erkek ve 5 Kadın İkmal, 16 Erkek ve 6 Kadın Maliye, 6 Erkek ve 2 Kadın Bando, 40 Erkek Uçak/Helikopter Teknisyeni, 73 Erkek İstihkam, 136 Erkek Bakım, 175 Erkek Muhabere alımı yapacak. Muvazzaf olarak ise 50 Erkek Sağlık ( Muvazzaf ) olmak üzere toplamda 3 bin 375 kişilik boşluk ile Astsubay alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

jandarma Genel Komutanlığı adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Daha önce çalıştığı kamu kurumu veya kamu kuruluşlarından disiplin cezası ile ayrılmamış olmak, Kamu haklarını kullanmakta yoksun bırakılmamış olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir nedenle askeri okullardan, Emniyet Teşkilatına bağlı okullar ile Jandarma ve Sahil Güvenlik eğitim kurumlarından ayrılmamış veya çıkartılmamış olmak, Herhangi bir terör örgütü üyesi olmamak, Başvuru tarihi itibari ile siyasi parti üyeliği bulunmamak, Her ne sebeple olursa olsun TSK, Jandarma ve Sahil Güvenlik komutanlığından her ne sebeple olursa olsun ilişkisi kesilmemiş olmak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almış olmak, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından belirtilen sağlık yönetmeliğindeki nitelikleri taşımaları gerekmektedir.

Özel olarak ise, Ön Lisans veya Lisans mezunu olmak , Eğitimini yurtdışında tamamlamış olanlar için kabul edilen yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak, ÖSYM tarafından yapılmış olan kamu Personeli Seçme Sınavından 2018 yılına ait sınavdan Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gereklidir.

Yaş olarak, Düzenlenmiş nüfus kaydına göre Ön lisans Mezunları ve Lisans mezunları için 27 yaşını bitirmemiş olmak ve Lisans üstü eğitim almış olanlar için 32 yaşından büyük olmamak şartları aranır.

BAŞVURULAR:

jandarma Genel Komutanlığı başvuru kılavuzu 25 Şubat 2019 tarihi itibari ile Jandarmanın resmi İnternet sitesinde ilan edilmiş olup adaylar başvurularına başvuru kılavuzunun yayımlanması ile birlikte başladı. Buna göre adaylar başvurularını en geç 13 Mart 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvuru yapacak adaylar başvuru kılavuzunu dikkatlice incelemeleri gerekmekte ve başvurularını Jandarmanın resmi başvuru sistemi olan , https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresleri ile, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Aşağıda başvuru kılavuzu ve başvuru ekranına ulaşabilirsiniz.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

Ayrıca Askeri personel alım ilanlarından anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indirerek yayımlanacak ilanlardan anında haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2019, 07:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
tayfun ece
tayfun ece - 4 yıl Önce

32 yaş sınırını lisans mezunları için de yapsalar :(

Merve
Merve - 4 yıl Önce

Bu astsubaylık için lütfen su kpss kaldırılsın ya cok istiyorum astsubaylık ya lise mezunu niye olmuyor ünv okuyoruz ya lutfen

ahmet salih
ahmet salih - 2 yıl Önce

lisans üstü 32 derken tezli ya da tezsiz olması farkediyor mu ?