Jandarma Askerlik Şartı Olmadan Uzman Erbaş Alımı Yapıyor! En Az Lise Mezunu

Jandarma Genel Komutanlığı yayımladığı ilana göre bünyesine askerlik şartı olmadan en az lise mezunu sözleşmeli olarak uzman erbaş alımı yapıyor. Başvurular Başladı!

Jandarma Askerlik Şartı Olmadan Uzman Erbaş Alımı Yapıyor! En Az Lise Mezunu

Uzun zamandır beklenen ilan yayımlandı! Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki eksikliğini karşılamak amaçlı 2017/10 kapsamında Seçme Sınavı ile Sözleşmeli olarak Uzman Erbaş alımı gerçekleştirecek. Yapılan duyuruya göre Jandarma Genel Komutanlığı alım yapacağı uzman erbaş adaylarından Askerlik Hizmetini Yapmış olmak şartı bulunmamaktadır. Ayrıca halen silah altında olan adaylarda başvuru yapabilirler. İlana ön başvurular 30 Ekim 2017 tarihi itibari ile başladı.

Ön başvurular İnternet'ten yapılacak olup Uzman Erbaş Seçme Sınavı 04 Aralık 2017 tarihinde yapılacaktır.Adaylar başvuru yapabilmeleri için aşağıdaki şartları taşımak zorundadırlar.

UZMAN ERBAŞ ADAYLARINDAN ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

Jandarma Genel Komutanlığı alım yapacak olduğu Sözleşmeli Uzman Erbaş alımı adaylarından, En az lise mezun veya dengi okul mezunu olmak veya yurtdışındaki dengi okul mezunu olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 2017 yılının başından beri 20 yaşından gün almış olmak ve 27 yaşını bitirmemiş olmak, Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış olanlarda için Ocak ayının ilk günü itibari ile 29 yaşından gün almamış olmak, Seçme sınavlarından başarılı ile geneç adaylardan TSK sağlık yönetmeliğine göre Komando uzman Erbaş olur veya uzman Erbaş olur raporu alabilmek, en az 164cm boyunda olmak, Boy ve kilo ölçüm tablosuna göre uyumlu olmak, yapılacak güvenlik soruşturmasından olmulu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Askeri öğrenciliği ile ilişkisi kesilmemiş olmak, Dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrü bulunmamak, Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesi almış olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Başvuru yapacaklar, 30 Ekim 2017 tarihi itibari ile başvurularına başlayabilirler. Buna göre başvurular en geç 13 Kasım 2017 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Başvurular, www.jandarma.gov.tr internet adresinden Personel/Öğrenci Alımı sayfasına girerek başvuru iŞlemleri sayfasına ulaşabileceklerdir. internetten yapılan başvurular ön başvuru olarak kabul edilecektir. Ön Başvuru sistemi son başvuru günü saat 17:00 da sona erecektir. 

Başvurusunu yapmış olan adaylar başvuru sonuçlarını 01 Aralık 2017 tarihinine kadar Jandarma Genel Komutanlığı internet sitesinden öğrenebilirler. Bunun dışında adaylara posta yolu ile yazılı herhangi bir belge gönderilmeyecektir.

Adaylar ilanın tam metnini inceleyerek boy ve kilo ölçüm tablosuna ve diğer bilgilere ulaşabilirler. İlanın tam metni için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlanın Tam Metni

Başvuru Ekranı İçin : https://goo.gl/vXE8s1

ASKERİ İLANLAR HAKKINDAKİ TÜM DUYURULARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2017, 14:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin
Hüseyin - 5 yıl Önce

8 yıllık okulokumuşlarıda uzman erbaşlığa tabi tutun 8 yıl okumuş bir kişi gerektiği gibi herşeyi yapma kabiliyetinede sahip.8 yıllık okul okumuş insanlara da öncelik tanıyınız.

çağrı
çağrı - 5 yıl Önce

Öyle birşey yok jandarma in sayfasında daha

Oğuzhan
Oğuzhan - 5 yıl Önce

Jandarma Özel Harekat mı oluyor bu yoksa normal jandarmamı ?

Kadircan sağlam
Kadircan sağlam - 5 yıl Önce

Ben uzman erbaş bas vuru sayfasini bulamıyorum yardim etme sansiniz varmi

Mehmet
Mehmet - 5 yıl Önce

30 Ekim'de başlayacak denen başvurular hâlâ başlamadı. JKG resmi sitesinde personel temini kısmında gözükecek diye belirttiğiniz bir devam eden alım yok. Bir de JÖH mü normal uzman alımı mı kesin bi durum yok. Ya sizin JKG den haberiniz yok ya da ortada bi alım yok... Lütfen duruma açıklık getiriniz kesin bilgileri kaynağından edinip halkı haberdar ediniz... Teşekkürler...

Mert
Mert - 5 yıl Önce

Başvurular 30 ekim olmasına raģmen daha site açılmadı.

MURAT
MURAT - 5 yıl Önce

GİRİYORUM AMA BAŞVURU BULUNMAMAKTADIR DİYE İBARE VAR YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZI

Oğuzhan
Oğuzhan - 5 yıl Önce

bu alım jöh alımımı acaba ?