Jandarma 220 Erkek Öğrenci Subay Alımı Sonuçları Açıklandı!

Jandarma Genel Komutanlığı son dakika duyurusu yaptı. Başvuruları bugün sona eren 220 erkek öğrenci temini için sonuçlar açıklandı. İşte sonuç ekranı

Jandarma  220 Erkek Öğrenci Subay Alımı Sonuçları Açıklandı!

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Temmuz ayının ilk günü yayımlanmış olan ilana göre jandarma ve Sahip Güvenlik Fakültesi erkek öğrenci temini için başvuru süreci açıklandı. Adaylar sonuçların açıklanmasını büyük heyecanla beklerken Jandarmadan erken cevap geldi. Peki bundan sonra ne yapılacak? Sonuçlara nasıl bakılacak? Değerlendirme nasıl yapılacak?

BAŞVURU SONUÇLARI ERKEN AÇIKLANDI!

Jandarma Genel Komutanlığı 01 Temmuz 2019 tarihi itibari ile 220 kişilik boşluk ile bünyesindeki eksikliği tamamlamak için ve İlerleyen dönemlerde Jandarma Genel Komutanlığına subay alımı için Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesinde eğitim görecek adaylar için 220 erkek öğreci alacağını belirtmişti. Başvurular 01 temmuz 2019 tarihi itibari ile başlamıştı ve bir çok aday başvurusunu Temmuz ayının ilk haftası yaptılar bile. Başvuru süreci 26 temmuz 2019 tarihine devam etti. Ancak Jandarma Genel Komutanlığı başvuru sonuçları için adayları bekletmedi be başvuruların sona ermesi ile birlikte sonuçlar bugün ( 26 temmuz 2019 ) itibari erişime açıldı.

Peki adaylar şimdi ne yapacak? Adayların sınava gelirken getireceği belgeler sınava çağrılacak adaylara bilahare bildirilecektir. İşte Sınav detayları.

UYGULANACAK SINAV AŞAMALARI HAKKINDA BİLGİ :

Seçme sınavları, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Başkanlığı yerleşkesinde (Beytepe/Çankaya/ANKARA) yapılacak olup, adaylar fiziki kontrol, fiziki yeterlilik ve mülâkat olmak üzere üç aşamalı sınava tabi tutulacaktır.

Fiziki Kontrol :

Adaylar fiziki yeterlilik sınavına girmeden önce Fiziki Kontrol Komisyonu tarafından kontrolden geçirilir.

Fiziki kontrol; TSK, J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre yapılır. Her bir aday, Tablo-1’de bulunan standartlara göre değerlendirilir. Ayrıca yapılacak fiziki kontrolde vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak (Göğüs kafesi ve omurgasında şekil bozukluğu bulunmamak, düz taban olmamak, TSK, J.Gn.K.lığı ve Sah.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre vücudun herhangi bir yerinde dövme, kendine zarar verme işareti olan jilet, sigara yanığı izleri bulunmamak.) zorundadır.

Fiziki Kontrol Komisyonu asgari standartları sağlayan adaylar hakkında “Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Fakülte Öğrenci Adayı Olur.” sağlayamayan adaylar hakkında “Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Fakülte Öğrenci Adayı Olamaz.” şeklinde karar verir. “Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Fakülte Öğrenci Adayı Olamaz.” kararı verilen adaylar hakkında gerekçe belirtilir.

Hakkında “Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Fakülte Öğrenci Adayı Olamaz.” kararı verilen adaylar, itiraz hakkını kullanabilir, sonucun değişmemesi durumunda diğer sınav aşamalarına geçemezler.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Fakülte Öğrenci Adayı Olur. kararı verilenler fiziki yeterlilik sınav aşamasına geçecektir

Fiziki Yeterlilik Sınavı

  1. Fiziki Kontrol Komisyonları tarafından “Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Fakülte Öğrenci Adayı Olur.” kararı verilenler, fiziki yeterlilik sınavına alınırlar.
  2. Fiziki yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçmesini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek yapar.
  3. Fiziki yeterlilik sınavı, adayın bedeni kabiliyetini değerlendirmek üzere TABLO-2’de örneği bulunan parkurda uygulamalı olarak yapılır.
  4. Başarılı olmak için beş yüz tam puan (500) üzerinden en az üç yüz puan (300) almak zorunludur.

Mülâkat Sınavı :

Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, mülâkat sınav komisyonu tarafından mülâkat sınavına tabi tutulurlar.

Değerlendirmede adayın;

  • Konu hakkında bilgi düzeyi,
  • Kendisinden istenileni kavrama,
  • Özgüveni,
  • İfade etme yeteneği,

Beden dilini kullanma becerisi, olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yüz (100) puan olmak üzere toplam beş yüz (500) tam puan üzerinden yapılır. Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için beş yüz (500) puan üzerinden en az üç yüz (300) puan alması gerekir

BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLA

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2019, 23:49
YORUM EKLE