Jandarma 2023 Yılı Korucu Alımı Güncel İlan Listesi! 15 Bin Korucu Alınacak Mı?

Kaymakamlık ve Valiliklerden Korucu Alımı. Jandarma 2023 yılı 15 bin Güvenlik Korucusu alımı yapacak mı? Güncel şartlar nelerdir? Güncel ilan listesi belli oldu!

Jandarma 2023 Yılı Korucu Alımı Güncel İlan Listesi! 15 Bin Korucu Alınacak Mı?

Jandarma Korucu Alımı başvuruları başladı. Belirli aralıklarla yayımlanan Korucu Alımları için merak edilenlerin hepsini İşin Olsa ekibi olarak derledik. Korucu alımını bekleyen adaylarımız için detayları sizlerle paylaşacağız.

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylunun yaptığı açıklama sonrasında 2023 yılı Korucu Alımı ilanları araştırılmaya başlandı. Bizde bu haberimizde sizlere en temiz bilgilerle Korucu alımları hakkında detayları aktaracağız.

Kadın Korucu alımı yapılacak m? gibi bilgileri sizlerle haberimizde paylaşıyoruz.

2023 Yılı Korucu Alımı Başvuruları Alınıyor!

Jandarma Korucu alım için ilanlar yayımlanıyor. Belirli aralıklarla Kaymakamlıklar Korucu alımı ilanlarını yayımlıyor. Özellikle Diyarbakır Korucu Alımı ve Şırnak Korucu için talep çok fazla. İşin Olsa ekibi olarak Korumu alımı ilanlarını her daim sizler için takip ediyoruz.

GÜNCEL KORUCU ALIMI İLANLARI BURADA

Korucu Alımı Başvurusu Başladı!

Korucu alımında yeni ilan yayımlandı. Az Önce gelmiş olan korucu alımı ilanına göre şehirde istihdam edilmek üzere farklı alanlarda Korucu alımı gerçekleştirilecek. Alım yapılacak şehirler;

 • Diyarbakır,
 • Muş,
 • Elazığ

olmak üzere toplamda 80 Güvenlik Korucusu Alımı yapılacak.

DİYARBAKIR KORUCU ALIMLARI: https://www.isinolsa.com/askeri-personel-alimi/diyarbakir-2023-yili-korucu-alimi-gk-basladi-kadin-erkek-h43632.html

VAN KORUCU ALIMLARI: https://www.isinolsa.com/askeri-personel-alimi/van-korucu-alimi-ilani-2023-guncel-basvuru-listesi-yayimlandi-h43769.html

ŞIRNAK KORUCU ALIMLARI: https://www.isinolsa.com/askeri-personel-alimi/jandarma-55-korucu-alimi-ilani-yayimlandi-sirnak-valiligi-sartlar-h43721.html

MUŞ KORUCU ALIMLARI: https://www.isinolsa.com/askeri-personel-alimi/mus-valiligi-40-guvenlik-korucusu-alimi-ilani-2023-yayimlandi-h44770.html

ELAZIĞ KORUCU ALIMLARI: https://www.isinolsa.com/personel-alimi/elazig-korucu-alimi-2023-guncel-ilce-jandarma-gk-alimi-sartlari-h44784.html

YENİ KORUCU ALIMINI BEKLEYEN ADAYLAR İNSTAGRAMDA BULUŞTU! SENDE KATIL DESTEK VER

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

15 Bin Korucu Alımı Bekleniyor! Güncel Açıklama Nedir?

Geçtiğimiz gün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada Koruculardan 3 bin uzman erbaş alımı yapıldığını açıkladı. Bakanın açıklamasından sonra korucu alımlarına telep arttı. Bu kapsamda adaylar 15 Bin Korucu alımı bekleniyor. Uzun zamandır toplu alım yapılmayan Korucu alımı için yeni ilanlar yayımlanması bekleniyor ve toplu alımı yapılması talep ediliyor.

2023 Yılı Korucu Alımında Yeni Açıklama Süleyman Soylu'dan Gelmişti!

Korucu alımı hakkında yeni açıklama geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada Korucu alımı hakkında detayları aktardı. Korucularla buluşan Bakan Soylu yeni Korucu alımlarının da müjdesini verdi. 

Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kanun hükmünde kararname ile 45 yaşın üzerindeki tüm korucuların emekli olabileceğini ortaya koyduk. Yaklaşık 25 bin korucumuz emekli oldu. Onlara minnettarız ve şükran duyuyoruz. Yaşları 22, 23, 30 olan korucularımızı kadroya kattık. Ve böylece 44 ve 45 olan ortalama yaşımız 32'ye düşmüş oldu. Operasyon tazminatı ayda bir kez ödeniyordu, her operasyon için günlük şekilde vermeye başladık. Emekli olanların kardeşleri ve çocuklarına korucu olabilme imkanı sağlandı. 3 bine yakın korucumuz uzman erbaş oldu. Bu adımlarımız elbette devam edecek ve bugün bir de eğitim gerçekleştiriyoruz. Bu yıl hedefimiz 23 bin güvenlik korucumuza eğitim vermekti. 25 bin 750 güvenlik korucumuza eğitim vererek bu yılki hedefimizi aşmış oluyoruz. 2019-2022 arasında toplam 35 bin güvenlik korucumuza eğitim vermiş olduk. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile işbirliği yaparak tarih, kültür, milli ve manevi değerler, aile içi iletişim gibi konularda birçok eğitim seminerleri verildi.

Bakanın açıklamaları sonrası adaylar 15 bin Korucu alımı ilanını bekleye başladılar.

Korucu Alımları 22 Şehirden 26 Şehire Çıkartıldı!

Türkiye Geneli Korucu alımı için daha önce 22 şehirde Korucu alımları yapılıyordu. Söz konusu alımlar ve eğitimler Bakanın açıklaması sonrası 26 Şehre çıkartıldı.

YENİ KORUCU ALIMI AÇIKLAMASI BEKLENİYOR!

Yukarıdaki açıklama Süleyman Soyludan daha önce gelmişti ve güncel ilanlar yayımlanmıştı. Ancak 2023 yılı ortasında geldiğimizde yeni Korucu alımı için açıklama bekliyoruz. Ülkemizde çeşitli bölgelerde güvenliği sağlamak üzere yeni Korucu alımına ihtiyaç vardır.

SİZİNDE FARKLI TALEPLERİNİZ OLMASI DURUMUNDA YORUM KISMINA YAZABİLİRSİNİZ.

Kadın Korucu Alımı Yapılacak Mı?

Korucu alımı için müjde bekleniyor. Jandarma Korucu alımları erkek adaylardan yapılmakta olup belirli aralıklarla Kadın adaylardan da alım yapılmaktadır. Kadın Korucu alımı büyük heyecanla bekleniyor. İlanlardan haberdar olmak için İşin Olsa mobil uygulamasını indiriniz.

2023 Yılı Korucu Alımı İlan Listesi:

Korucu alımı devamlı olarak belirli aralıklarda Jandarma Kaymakamlıklar tarafından Yayımlanıyor. İşin Olsa ekibi olarak aşağıdaki bağlantı üzerinde her zaman güncel korucu alımlarını paylaşıyoruz. Bağlantı üzerinden korucu alımlarına ulaşabilirsiniz.

KORUCU ALIMI İLAN LİSTESİ İÇİN >> www.isinolsa.com/haberleri/Korucu+Al%C4%B1m%C4%B1

En Son Korucu Alımı İlanı Yayımlayan Kaymakamlıklar:

Son zamanlarda Korucu alımı için talep arttı. Bu kapsamda en son ilan yayımlayan kaymakamlıklar,

 • Başkale İlçe Jandarma,
 • Arıcak Kaymakamlığı,
 • Türkoğlu Kaymakamlığı,
 • Diyarbakır,
 • Viranşehir Kaymakamlığı
 • Şırnak Valiliği,
 • Muş Valiliği,

Jandarma Korucu Alımı Şartları Nelerdir?

- T.C. vatandaşı olmak,

- Erkek Adaylar için Askerlik hizmetini yapmış olma ya da 1111 sayılı kanuna göre muaf olmak.

- Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 40 Yaşından büyük olmamak,

- En az ilkokul mezunu olmak,

- Kamu haklarından mahkûm bulunmamak,

- 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 216’ncı maddesinin 1’inci fıkrasında yazılı; halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme suçlarından mahkûm olmamak,

- Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsa bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, uyuşturucu almak ve satmak, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklamak, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

- 3713 sayılı terörle mücadele kanununda sayılan terör suçlarına katılmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak,

- Kan davasına karışmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak,

- Hâlihazırda görevlendirileceği köyde ya da Jandarma sorumluluk bölgesindeki mahallede ikamet etmek,

- Güvenlik Koruculuğuna engel olacak şekilde köy hudutları dışında başka bir işte çalışmamak,

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek seviyede hastalığı, sakatlığı veya akıl hastalığı bulunmamak,

- Siyasi parti üyesi olmamak,

- Köy muhtarlığı ve ihtiyar heyeti üyeliği hariç mahalli idarelerin seçimle göreve gelen organlarında görevli olmamak,

- Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine katılmamış olmak, terör örgütleri ile eylem birliği içerisinde bulunmamış olmak, örgüt propagandası yapmamış olmak.

- Terör örgütlerine veya milli güvenlik kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum ve/veya gruplara üyeliği, mensubiyeti, iltisakı veya irtibatı bulunmamak.

- Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak.

- Fiziki Yeterlilik Değerlendirme Testi (Koşu, Mekik, Şınav Spor Testi) ve Mülakatta başarılı olmak,

Korucu İlanına Başvuru Nasıl Yapılacak?

Güvenlik Korucusu başvurusu için adayların öncelikle belirtilen şartları sağlıyor olması gerekmektedir. Başvurular istenen belgelerle birlikte şahsen İlgili İlçe Jandarma Komutanlığına gerçekleştirilecektir.

Başvurular İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

Korucu alımları için, Kimlik kartı fotokopisi, Diploma veya İlkokul mezunu olduğuna dair belge, Erkek adaylar için Terhis belgesi olmak, Silah kullanmasına engel olabilecek bir sağlık sorunu olmadığına dair belge, 4 adet vesikalık fotoğraf, Yaş düzenleme belgesi ve Adli Sicil / Arşiv kaydı belgeleri istenecektir.

Sınav Aşamaları Nedir?

Korucu alımı için adayların başvuru sonrası çeşitli değerlendirmeler gerçekleştiriliyor. Buna göre Seçim aşamaları şöyledir;

 • Fiziki Yeterlilik Testi,
 • Mülakat,
 • Seçim ve Değerlendirme,

KORUCU ALIMI İLANLARI GELDİĞİNDE ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2023, 23:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Umut
Umut - 1 yıl Önce

Kilis merkeze bağlı sınıra yakın köylerde korucu alımı kontenjanı bekliyoruz sayın yetkililerimiz 4 yıldır alım olmadı yeni alımların açıktan yapılmasını arz ederim saygılarımla selamlıyorum kilis,ten

Kilisli
Kilisli - 1 yıl Önce

Kilis ilimiz için de alım bekliyoruz sayın bakanımız lütfen duyun sesimizi

Korucu adayı
Korucu adayı - 1 yıl Önce

Kilis merkeze bağlı sınıra yakın köylerde korucu alımı kontenjanı bekliyoruz lütfen açıktan yapılmasını arz ederim saygılarımla.

Sena kedali
Sena kedali - 1 yıl Önce

Kadin korucu alimi istiyoruz van çaldirana

Halil bakanak
Halil bakanak - 1 yıl Önce

Ben köy kurucusu olmak istiyorum ama köyde bize vermiyorlar

Şükrü alkan
Şükrü alkan - 1 yıl Önce

Sayın bakanın gönüllü koruyucu alımı Erzurum Şenkaya ilçesinde bekliyoruz sayın kaymakam hiç birşey yapmıyor sadece kotugunda oturuyor

Erhan Seçilir
Erhan Seçilir - 1 yıl Önce

Koruculuktan uzmanlığa geçiş yapılmasını talep ediyoruz

Erdal
Erdal - 1 yıl Önce

Ğönüllü köy korucuları alım bekliyor