Jandarma 1000 Astsubay Alımı Devam Ediyor! 4. Grup Uzman Erbaş Duyurusu Bekleniyor!

Jandarma Genel Komutanlığı için yeni duyurular bekleniyor. 4. Grup uzman Erbaş duyurusu beklenirken bir yandan 1000 astsubay alımı devam ediyor.

Jandarma 1000 Astsubay Alımı Devam Ediyor! 4. Grup Uzman Erbaş Duyurusu Bekleniyor!

Jandarma Genel Komutanlğı bünyesineki eksikliği karşılamak üzere 1000 kişilik boşluk ile Meslek Yüksekokuluna askeri askeri personel alacak. Aynı zamdan jandarmadan 4. grup duyurusu bekleyen adaylarda müjdeli haber bekliyor. Bu haberimizde sizlere JAMYO astsubay alımları ve uzman Erbaş Alımı 4. Grup duyurusu hakkında detaylar paylaşacağız.

4. GRUP UZMAN ERBAŞ ALIM DUYURUSU BEKLENİYOR!

2019 yılında başvuruları alınmış olan 40 bin Uzman erbaş adayı için sonuçlar açıklandı. 1. Grup, 2. Grup ve 3. Grup uzman erbaş duyuruları yapıldı. Ancak 4. Gruğ uzman erbaş duyurus hala yapılmadı. İşin Olsa ekibi olarak aldığımız yorumlar karşılığında hala 4.Grup uzman erbaş duyurusu bekleniyor. Duyurunun ne zaman yapılacağı hakkında bir bilgi henüz yok. Söz konusu duyurudan haberdar olmak için ve yeni Jandarma duyurularından haberdar olmak içinbizleri takip edin.

Buradan Bizi Takip Edebilirsiniz.

ASTSUBAY ÖĞRENCİ ALIMLARI DEVAM EDİYOR!

Jandarma Haziran ayının son günü yayımladığı duyuruya göre bünyesine 1000 kişilik boşluk ile Astsubay alımı yapacak. Duyuruda Jandarma 2020 Yılı Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu ( JAMYO ) bünyesinde eğitmek üzere lise mezunu 1000 Erkek Astsubay öğrencisi alınacak.

JAMYO NEDİR?

Jandarma Genel Komutanlığının ihtiyaç duyduğu (Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna sadece J.Gn.K.lığı için öğrenci temin edilecektir.) miktarda muvazzaf astsubay yetiştiren, (2) yıl önlisans düzeyinde eğitim-öğretim veren İçişleri Bakanlığına bağlı Meslek Yüksekokulu statüsündeki eğitim kurumudur. Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulunda astsubay diplomasının yanısıra ulusal ve uluslararası geçerliliği olan önlisans diploması da verilmektedir.

ADAYLARDA ARANACAK NİTELİKLER :

- Jandarma adaylardan genel olarak,

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- En az lise mezunu Olmak,

- Herhangi bir ahlaksız davranışı olmamak,

- 21 yaşını tamamlamamış olmak,

- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olmamak,

- Silah taşımasına engel bir durumu olmamak,

- Sağlıklı olmak,

- Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak,

gibi nitelikler aranacak. Diğer niteliklere ve başvuru kılavuzuna ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR!

Başvurular; 03 Temmuz 2020 günü başlayıp, 03 Ağustos 2020 günü saat 17.00’de sona erecektir. Başvurular sadece https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden eDevlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2020, 14:21
YORUM EKLE