Hava Kuvvetleri Komutanlığı Pilot Adayı Subay Alımı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Pilot Adayı Muvazzaf Subay Alımı başvuru kılavuzu yayımladı. Alım şartları başvuru bilgileri ve kılavuz aşağıdaki gibidir.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Pilot Adayı Subay Alımı
Hava Kuvvetleri Komutanlığı 17 kasım 2016 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki personel ihtiyacı için Pilot Adayı Muvazzaf Subay alımı yapacak. En az dört yıl süreli eğitim veren fakülte veya yüksekokullardan pilot olarak mezun olanlar ile en az dört yıl süreli mühendislik eğitimi veren fakülte ve yüksekokul mezunu olup ticari pilot lisansı veya havayolu nakliye pilotu lisansı bulunanlar arasından temin yapılacaktır. Başvuruda bulunacak adaylar aşağıdaki şartlara uygun iseler en geç 02 Aralık 2016 tarihine kadar başvurularını yapmaları gerekmektedir. 

GENEL ŞARTLAR:
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan adaylar,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmayan adaylar,
  • Askerli okullardan veya Türk Silahlı Kuvvetlerinden hiç bir şekilde ilişkisi kesilmemiş olan adaylar,
  • Herangi bir terör örgütü üyesi olmayan adaylar,
  • Yapılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç alacak olan adaylar,
  • ​İstenilen vücut ve boy ölçülerine uygun olan adaylar ( Bu ölçümlere ilanın tam metninden ulaşabilirsiniz.)

BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak olan adaylar 17 Kasım 2016 tarihi ile 02 aralık 2016 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, r www.msb.gov.tr internet adresinde yer alan başvuru linkindeki ilgili alanlara gerekli bilgiler doldurularak yapılacaktır. İlanın tam metnine ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2016, 22:13
YORUM EKLE