En Az Lise 9 Bin 753 Subay ile Astsubay Alıyor! Kadın - Erkek

Milli Savunma Üniversitesinde eğitilmek üzere en az lise mezunu 9 bin 753 subay ve astsubay alımı yapılıyor. İlana hem erkek hemde kadın adaylar başvuru yapabilmektedir.

En Az Lise 9 Bin 753 Subay ile Astsubay Alıyor! Kadın - Erkek

Türk Silahlı Kuvvetleri bilindiği üzere Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde görevlerien devam etmekte olup ihtiyaçlarına göre subay ile astsubay öğrencilerini Milli Savunma Üniversitesi aracılığı ile yetiştirmektedir. İlk subay ile astsubay öğrencileri geçtiğimiz sene alındı ve bu senede alım yapılacak.

Buna göre Milli Savunma Üniversitesinde bulunan Harp Okulları ya da Astsubay Meslek Yüksek Okullarında eğitilmek üzere toplam 9 bin 753 subay ile astsubay öğrencisi alımı yapılmaktadır. Peki ilgili askeri personel pozisyonuna kimler başvuru yapabilir, başvuru yapacak olan adayların sahip olması gerektiği özellikler nelerdir detaylar nedir?

ALIM YAPAN KUVVET KOMUTANLIKLARI HANGİLERİDİR?

Milli Savunma Bakanlığı bünyesine bağlı bulunmakta olan Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevlendirilecek subay ile astsubay öğrencileri bundan sonra Milli Savunma Üniversitesinde yetiştirilecek. Bu sene toplam 9 bin 753 subay ve astsubay alımı yapılacaktır. Peki hangi komutanlık kaç kişilik alım yapacak. Buna göre Hava Kuvvetleri Komutanlığı - 341 Subay Bin 899 Astsubay, Özel Kuvvetler Komutanlığı - 300 Subay, 600 Astsubay, Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 2 Bin 427 Subay, 2 Bin 657 Astsubay, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı - 693 Subay ve 836 Astsubay alımı yapacaktır. Harp Okullarına erkek ve kadın öğrenci alımları yapılacak iken Astsubay Meslek Yüksek Okullarına sadece erkek öğrenci alımı yapılacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Milli Savunma Üniversitesinde eğitilmek üzere en az lise mezunu 9 bin 753 subay ile astsubay öğrencisi alımı yapılacaktır. Peki kimler başvurabilir, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, En az lise mezunu olmak, Sicili temiz ya da belirli suçlardan fazla olmamak, Harp Okulları İçin 1998 ve sonrası doğumlu olmak, Astsubay MYO İçin 1997 ve sonrası doğumlu olmak, Boy - kilo orantılı olmak şartlarına adayların sahip olması gerekmektedir.

Yukarıda verilmiş olan detaylara uygun olan adaylar Milli Savunma Üniversitesinin alım yaptığı subay ile astsubay pozisyonları için 15 Şubat 2018 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirebilir. Buna göre başvurular hakkında ve diğer konular hakkında bilgi edinmek isteyen adayların aşağıdaki linki takip etmesi gerekmektedir.

RESMİ BİLDİRİYİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Helin paelak
Helin paelak - 5 yıl Önce

Nasıl başvuru yapacaz

şeyma
şeyma - 5 yıl Önce

Neden 95 lilere verılmıyo bu şans

Misafir
Misafir - 5 yıl Önce

Evet 95 li olsun ya duzeltin yaşi