En Az Lise 3 Bin 761 Subay Alımı Yapılıyor! Başvurular Bitiyor

Milli Savunma Üniversitesi en az lise mezunu 3 bin 761 subay alımı yapılıyor. Başvurular bitiyor peki adaylar başvurularını nasıl yapacak?

En Az Lise 3 Bin 761 Subay Alımı Yapılıyor! Başvurular Bitiyor

Milli Savunma Bakanlığında görevlerine devam etmekte olan Türk Silahlı Kuvvetleri bilindiği üzere yetiştirilmek üzere subay öğrencisi alımlarını Milli Savunma Üniversitesi aracılığı ile gerçekleştirmektedir. İlk subay öğrencisi alımları geçtiğimiz sene yapıldı ve bu sene de alımlar yapılıyor.

Buna göre Milli Savunma Üniversitesi Türk Silahlı Kuvvetleri için en az lise mezunu 3 bin 761 subay alımı yapılıyor. Peki adaylar başvurularını nasıl yapacak? Başvuru tarihleri nedir, İşin Olsa ekibi olarak en az lise mezunu 3 bin 761 subay alımı detaylarını sizler için açıklıyoruz.

SUBAY ALIMI DETAYLARI NEDİR?

Milli Savunma Üniversitesi 3 bin 761 subay alımı yapıyor. Peki detaylar nedir? Buna göre alımlar Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Özel Kuvvetler Komutanlığı için yapılacak olup Hava Kuvvetleri Komutanlığı - 341 Subay, Özel Kuvvetler Komutanlığı - 300 Subay, Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 2 Bin 427 Subay, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı - 693 Subay öğrencisi alımı yapacaktır. Peki başvuru detayları ve şartları nedir?

NASIL BAŞVURU YAPILIR? ARANACAK ŞARTLAR NEDİR? 

Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Özel Kuvvetler Komutanlığı için 3 bin 761 subay öğrencisi alımı yapılacaktır. Peki nasıl başvuru yapılır? Buna göre adayların  öncelikle Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, En az lise mezunu olmak, Sicili temiz ya da belirli suçlardan fazla olmamak, Harp Okulları İçin 1998 ve sonrası doğumlu olmak, Boy - kilo orantılı olmak şartlarına adayların sahip olması gerekmekte olup başvurularını 15 Şubat 2018 tarihine kadar aşağıdaki link aracılığı ile yapması gerekmektedir.

RESMİ BİLDİRİYİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Faruk Sabah
Faruk Sabah - 5 yıl Önce

Lise mezunu şartı koymak kolay. Eğer ihtiyaç var ise torpille bir çok insan is bulabiliyor ve bu sayede hakkimiz yeniyor.

Batuhan başdağ
Batuhan başdağ - 5 yıl Önce

Özell kuvetlere 85 spor puan altlarını almamaları lazım

Serif
Serif - 5 yıl Önce

1996 doğumlular başvuru yapabiliyor mu

gul
gul - 5 yıl Önce

saat kaçta bitecek

Aliye
Aliye - 5 yıl Önce

Boyum 1.54 falan basvuru yaptim alinma ihtimalim var mi ?

Lojistisyen
Lojistisyen - 5 yıl Önce

Faruk sabah 98 li üni mezunu var mı bir mantıklı düşünün sonra yorum yapın lütfen

Emre
Emre - 5 yıl Önce

Yaa arkadaş lise mezunu diyorsunuz da 1998 doğumlu oluyor bizim hakkımız hep yeniyor yani veya görülmüyor 1993 doğumlu kişilere de hak verilmesi gerekiyor artık yaş sınırı koymayin

Anne
Anne - 5 yıl Önce

Neden bizim çocuklarımızin hakkı ni aldınız ellerinden lekeleyip okuldan attiniz onlar hazır askeri her biri mezun olup görevlerine başlayacak ti subay astsubay olacak ti şimdi ise kacbin çocuk mahvoldu neden çocuklarımızın haklarını geri vermiyor sunuz siz Allah'ı kitabı ahireti unutmussunuz bu çocukların ahi bizlerin ahini veremiyecesiniz