Deniz ve Hava Kuvvetleri En Az İlköğretim Mezunu Askeri Personel Alımı Yapıyor!

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı en az ilköğretim mezunu askeri personel alımı yapıyor. Peki başvurulara ilişkin detaylar nedir?

Deniz ve Hava Kuvvetleri En Az İlköğretim Mezunu Askeri Personel Alımı Yapıyor!

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetlerinin kuvvet komutanlıkları arasında yer almakta olan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı açık olduğunu tespit ettiği sınıflar için yıl içerisinde binlerce kişilik askeri personel alımı gerçekleştirmektedir.

Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinde yer almakta olan personel temin bölümü aracılığı ile yayımlanan yeni duyuruda Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığının sözleşmeli er rütbesinde görev yapacak en az ilköğretim mezunu askeri personel alımı yapacağı öğrenildi. Peki detaylar nedir, kimler nasıl başvuru yapabilir?

ARANAN ŞARTLAR NEDİR?

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri TSK'ya bağlı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er rütbeli askeri personel alımı yapıyor peki nasıl başvuru yapılır? Buna göre Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, en az ilköğretim mezunu olmak, sicili uygun olmak, sağlık sorunu olmamak, 25 yaşını bitirmemiş olmak, boy ve kilo uyumlu olmak şartları aranan özellikler arasındadır. Peki adaylar sözleşmeli er rütbesindeki ilana nasıl başvuru yapabilir?

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde sözleşmeli er olarak görev yapmak isteyen adayların öncelikle tarayıcılarının url bölümüne https://personeltemin.msb.gov.tr/ linkini yapıştırması ve git butonuna basması gerekmektedir. Ardından duyurularda bulunan sözleşmeli er ilanına basarak yeni başvuru kısmından adayların tüm bilgileri eksiksiz girip müracaatlarını tamamlaması gerekmektedir.

DİĞER ASKERİ PERSONEL ALIMI İLANLARI BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
ömer uğur
ömer uğur - 4 yıl Önce

basvuru sirasinda hata yasiyorum lutfen bi yardim

hüseyin
hüseyin @ömer uğur - 4 yıl Önce

ömer kardeşim bende o sorunu yaşıyorum şu an acaba başvuru süresi mi bitti ?

Yüksel
Yüksel - 4 yıl Önce

Sozlesmeli er alımı varmi

Gençuzman
Gençuzman - 4 yıl Önce

ya biride adam akıllı alım aylarını yazsa