Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ( DKK ) 2019 Yılı Sözleşmeli Er Alım İlanı Yayımlandı!

Milli Savunma Bakanlığı yeni bir duyuru yayımladı ve duyuruya göre Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine sözleşmeli er alımı yapacağını ilan etti. En az ilköğretim mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek. İşte detaylar.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ( DKK ) 2019 Yılı  Sözleşmeli Er Alım İlanı Yayımlandı!

Milli Savunma bakanlığı ( MSB ) bağlı olan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Sözleşmeli Er alımı yapacağını ilan etti. Bu kapsamda 2019 yılı için yapılacak bu alıma başvuru yapacak adaylardan bazı nitelikler aranmakta ve bu nitelikleri taşıyan adaylar başvuru yapabilecekler. Haberimizde sizlere başvuru şartları ve başvuru şeklini tarif edeceğiz.

KİMLER SÖZLEŞMELİ ER OLABİLİR?

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı adaylardan bazı genel nitelikler ve özel nitelikler arıyor. Bu kapsam da adayların aşağıdaki nitelikleri taşımaları gereklidir.

Genel Koşullar:

  • Türk vatandaşı ve erkek olmak,
  • Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak,
  • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,
  • Taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkûm olmamak,
  • Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak,
  • Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak,
  • Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarından Nitelik Belgesi almış olmak,
  • Öğrenimini kendi adına yapmış olmak veya herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı hizmet veya tazminat yükümlülüğü bulunmamaktır.
  • Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak

Yaş Şartı:

Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 tarihi ve sonrasında doğanlar), Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 tarihi ile 31 Aralık 1999 tarihleri arasında doğanlar)

Eğitim şartı: En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak,

Sağlık Şartı: Boy ve kilo standartları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak (Sözleşmeli er adaylarında ağırlık üst sınırı tablodaki üst sınırdan 10 kg fazla olabilir.)

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına ilanın duyurulması ile birlitke başladılar. Adaylar başvurularını https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet ile giriş yaparak Başvuru Programı Kullanma Talimatında belirtilen esaslar dahilinde çevrimiçi (online) gerçekleştireceklerdir. Halen silahaltında olan adaylar çevrimiçi başvurularını yaptıktan sonra Başvuru kılavuzundaki  Ek-4’te bulunan dilekçeye başvuru sayfasının çıktısını da ekleyerek, kıta özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine (nitelik belgelerinin hazırlanması için) müracaat edeceklerdir.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

Diğer Askeri Perosnel alım ilanlarından haberdar olmak için İşin olsa Mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 22:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
hür
hür - 3 yıl Önce

erler evli ise yine koğuşta yatmak zorunda kalırmı?