Bir Valilik 15 Korucu Daha Alıyor! Hangi İle Korucu Alınıyor?

Muş Valiliği geçtiğimiz ay 50 koruyucu almıştı. Bu ay itibari ile 15 koruyucu daha alacağını duyurdu. Alımlarla ilgili başvuru koşulları,çalışma şartları haberimizdedir.

Bir Valilik 15 Korucu Daha Alıyor! Hangi İle Korucu Alınıyor?

Ülkemizde en çok beklenen alım ilanlarından biri de Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde, kaymakamlık, valilik ve beldeler çerçevesinde yapılacak olan korucu alımlarıdır. Bu çerçevede geçtiğimiz ay 50 korucu alımı yapmış olan Muş Valiliği, 15 korucu alımı daha yapacağını açıklamış olmakla birlikte özellikle bu ilde ikamet eden adaylar, ilana başvuru olanağına sahip olmaktadır. İşte Güvenlik Korucusu alımına ilişkin detaylar ve başvuru şartları.

15 Korucu Daha Alınacak

Muş Valiliği tarafından yapılan duyuru ile 4 Şubat 2020’de yayınlanan ilana ek olarak ilgili mülki sınırlar içerisinde, belirtilen belde ve köylere 15 güvenlik korucusu alımı yapılacağını duyurmuştur. Bu çerçevede Hasköy, Korkut İlçe Kaymakamlığı, Bulanık İlçe Kaymakamlığı, Malazgirt İlçe Kaymakamlığına yapılacaktır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Türk vatandaşı olmak, erkekler için askerliğini tamamlamış ya da askerlikten muaf olmak, 21 yaşından büyük 40 yaşından küçük olmak, kamu haklarından yoksun olmamak, kan davası hükmü giymemiş olmak, hali hazırda görevlendirileceği köyde veya jandarma sorumluluk bölgesindeki mahallede ikamet etmek, siyasi parti üyesi olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek seviyede hastalığı, engeli veya akıl hastalığı bulunmamak, terör örgütleri ile bu örgütlerin yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine katılmamış olmak, terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde bulunmamış olmak, örgüt propagandası yapmamış olmak, en az ilkokul mezunu olmak, güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak ve diğer özel şartların sağlanması gerekmektedir.

Başvuru Şekli

İlgili ilana başvuru yapmak isteyen korucu adaylarının, ilgili il valiliğine ilanda yer alan belgeler ile başvuru yapması gerekmekte olup adayların şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. İlgili tarihte yayınlanan ilana ulaşmak ve ilan detaylarını görüntülemek isteyenler //www.mus.gov.tr/duyurular adresinden iki duyuruya da ulaşmak mümkündür.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2020, 17:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekle bekle nereye kadar
Bekle bekle nereye kadar - 3 yıl Önce

Kilis merkeze bağlı sınıra yakın köylere köy korucusu alımı ne Zaman geliyor bilgi verin sayın vakanim bir an evvel alımların açıktan yapılmasıni bekliyor ümit ediyorum saygılar

Cesim
Cesim - 3 yıl Önce

Ağrı hamur ilçesine ne zaman alım olacak

Mahmut
Mahmut - 3 yıl Önce

Malatya ya ne zaman alınacak

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

Muş ne alaka nie hep muşta yae

Mükremin
Mükremin - 3 yıl Önce

İçişleri bakanına sesleniyoruz sesimizi duy sayin baknim gerekli yetkililer elazığ a neden korucu alimi verilmiyor 2 yildir bu ile alim yapılmamış buradida ulkenin bir sehri değilmi alim bekliyoruz

Adilcevaz
Adilcevaz - 3 yıl Önce

Adilcevaz a ihtiyaç var ama kimse ilgilenmiyor olsa çok kişi genç var

Adilcevaz
Adilcevaz - 3 yıl Önce

Sayın bakanım Bitlis adilcevaz güvenlik korucusu istiyoruz lütfen sesimizi duyun

Adilcevazlı her yer yaptı
Adilcevazlı her yer yaptı - 3 yıl Önce

Buraya alın korucu nie alınmıyor