Bir İlçede Korucu Alımları Durdu! 2020’de Korucu Alımı Olacak Mı?

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde Pülümür Kaymakamlığında çalışacak olan Korucu alımları Covid-19 salgını nedeni ile durduruldu. İkinci emre kadar alımlar iptal.

Bir İlçede Korucu Alımları Durdu! 2020’de Korucu Alımı Olacak Mı?

Birçok adayın 2019’dan beri beklediği alımlar arasında korucu alımları yer almakta olup özellikle geçtiğimiz ya ve bu ay başına kadar korucu alımlarının Jandarma Genel Komutanlıkları ve kaymakam, valilikler aracılığı ile gerçekleştirilmekte ve ihtiyaç duyulan bölgelerde adaylar istihdam edilmekteydi. Bu alımların ise özellikle tüm dünyayı etkileyen korona virüs salgını sebebi ile bazı ilçelerde durdurulduğu ifade edildi. Bu durum ise beraberinde Türkiye geneli alımların da durdurulup durdurulamayacağı sorularını akla getirdi. Konu ile ilgili detaylar şu şekilde.

Kaymakamlık Korucu Alımlarını Durdurdu

Başta Pülümür Kaymakamlığı olmak üzere il ve ilçeler özelinde gerçekleştirilen güvenlik korucu alımlarının da mevcut alımların durdurulması ya da ileri bir tarihe ertelenmesi şeklinde gerçekleştiği görülmektedir. Pülümür Kaymakamlığı tarafından yapılan duyuruda ise “Korona virüs (COVİT-19) salgını nedeniyle, topluluk halinde yapılacak faaliyetlerin (mülakat, spor testi vb.) istenmeyen hadiselere neden olabileceği değerlendirilmektedir. Bu doğrultuda; meydana gelebilecek olumsuzlukların önlenmesi maksadıyla GK alımlarının ikinci bir emre kadar ertelenmiştir. Kamuoyuna duyurulur” şeklinde açıklama ile alımlar hakkında bilgi verdi.

Türkiye Geneli Alımlar Devam Edecek Mi?

Türkiye geneli yapılması beklenen korucu alımlarını da korona virüs sebebi ile ertelenmesi gündeme gelebilir. Bu noktada özellikle alımların hem mülakat hem de fiziki test uygulaması sebebi ile tehlikeli olduğu ifade edilebilir. Özellikle diğer alanlarda gerçekleştirilen kamu alımlarının kura ya da fiziki olmayan sınava dayanması gibi sebeplerle devam edebileceği fakat bunun yanında koruculuk, bekçilik ve diğer alımların ise çok aşamadan oluşması sebebi ile alımların ertelenmesi ya da durdurulmasına muhtemel bakılıyor. Fakat konu ile ilgili genel olarak resmi bir açıklama yapılmamış olmakla birlikte durdurma uygulaması kaymakamlıklar tarafından özel olarak yapılmıştır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan baba
hakan baba - 2 yıl Önce

sayin bakanim mulakata girdim ve birincilikle sinavimi tamamladim.ama malesef kadro sondan gelene verildi. suanda itirazimi arzetmis bulunuyorum yuksek makaminizca bakanligini ca belirtilen icmallerin hicbirine uyulmadi

kadir
kadir - 2 yıl Önce

alımlar heryerde duracaksa yandık vAllahi

FATIH
FATIH - 2 yıl Önce

ERZURUM OLTU YA KORUCU Ne zaman alım olacak sayın bakanım lütfen 3 yıldır gönüllü korucuyuz kadro bekliyoruz lütfen birazda bizi düşünün bekliyoruz saygılar

Kilis için
Kilis için - 2 yıl Önce

Korucu alımı ne Zaman geliyor bilgi verin aydınlatın ne kadar bekliyecez daha

Adilcevaz
Adilcevaz - 2 yıl Önce

Alımlar olacakmı

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Alımlar da hep torpil var kul hakkı yiyorlar Günüllü korucu olsanda verilmiyor

Gurbet recper
Gurbet recper - 2 yıl Önce

Adiyamandan alim olacak mi olursa çok sevinirim bi bayan olaraktan

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

K maraşta da istiyoruz sn bakanım sn valim sn kaymakamım bir acıklama yaparsanız seviniriz saygılarımla arz ederim