Askeri Personel Alımı! 13 Bin Sözleşmeli Er Alımı Yapılacak!

Devlet Personel Başkanlığı üzerinden ilan edilen askeri personel alım ilanına göre Milli Savunma Bakanlığına 13 bin uzman erbaş alımı yapılacak!

Askeri Personel Alımı! 13 Bin Sözleşmeli Er Alımı Yapılacak!

Devlet Personel Başkanlığı üzerinden ilan edilen askeri personel alım ilanına göre Milli Savunma Bakanlığına 13 bin sözleşmeli er alımı yapılacak.

Eğitim düzeyinde en az ilköğretim mezunu olan adayların başvuru yapabileceği alımlarda Milli Savunma Bakanlığına bağlı birimlerde görevlendirilmek üzere personel temin sistemi üzerinden başvuru yapılabilecek olan 13 bin askeri personel alımı için ilanlar resmi gazete ve devlet personel başkanlığı üzerinden açıklandı.

SEÇİM AŞAMASI;

2019 yılı sözleşmeli er başvuru kılavuzuna göre Kara Kuvvetleri Komutanlığının sözleşmeli er temini kılavuzu açıklandı ve başvuru formunun internet üzerinden doldurulması ile istenilen belgeler seçim aşamasında teslim edilmesi istenilecek. Diğer yandan seçim aşamaları başvuru kabul edilen adaylar çağırılacak. Seçim aşamasında fiziki yeterlilik testi, mülakat sınavı yapılacak. Fiziki teste katılabilmek için adayların sağlık durum raporlu almaları istenilecek.

SÖZLEŞMELİ ER STATÜSÜ;

Sözleşmeli er kadrosunda görev yapacak adayların statüsü erbaşların üstü ve uzman erbaşların ise astı konumunda olacaktır. En az 3 yıl görev yapan erbaş ve erler daha sonra yapılan sınavlarda başarılı olmaları ile uzman erbaşlık ve astsubaylığa yükselebilirler.

Adaylar başvurularını personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden yapabilecekler. Adaylar e-devlet şifresi ile giriş yapacak ve başvuru kılavuzundaki şartlara uygun adaylar başvuru yapması istenildi.

Adayların eğitim şartında en az ilköğretim mezunu veya dengi yurtdışı bölümlerden mezun olmaları gerekli olacak.

Yaş şartında 25 yaşını bitirmemiş olmak, 01-01-1994 ve sonrası doğanlar başvuru yapabilecekler. Askerliğini tamamlamamış olanlar için 20 yaşından gün almamış olanlar başvuru yapabilecekler. Diğer şartlar için başvuru kılavuzundan erişebilirisiniz.

Kılavuz için tıklayın

Sosyal medya hesapları;

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Mobil uygulamalar;

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2019, 11:22
YORUM EKLE