8 Bin Bekçi Alımı 06 Mart 2019 ( Çarşamba ) Yayımlanacak mı? Ne Zaman Yayımlanır?

On binlerce adayım beklediği duyuru geçtiğimiz günlerde Bakan Soyludan gelmişti ve Polis Akademisi Başkanlığı bünyesine 8 bin bekçi alımı yapılacak. İlan 06 Mart 2019 tarihinde bekleniyor. Ancak henüz yayımlanmadı. Peki Ne Zaman Yayımlanır. Detayları sizlerle paylaşıyoruz.

8 Bin Bekçi Alımı 06 Mart 2019 ( Çarşamba ) Yayımlanacak mı? Ne Zaman Yayımlanır?

EGM Polis Akademisi başkanlığı bünyesine 8 bin bekçi alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı tarafından yapılmış olan duyuruya göre 8 bin kişilik boş kontenjan ile Bekçi alımı yapılacak. Bakanın yaptığı açıklamalar da ilgili ilanın 06 Mart 2019 Çarşamba günü yayımlanacağı belirtilmişti. Ancak henüz ilan yayımlanmadı.İşin Olsa ailesi olarak Bekçi alımlar hakkında sizlere biraz kısa bilgiler vereceğiz.

BEKÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Bekçi alımlarında adaylardan bazı nitelikler aranıyor. bunlar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak, En az 167 cm boyunda olmak, Erkek olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Emniyet Teşkilatı sağlık yönetmeliğindeki belirtilen şartları taşımak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek bir durum olmamak, terör ile bağlantısı olmamak, Başvuru tarihi itibari ile herhangi bir siyasi parti üyesi bulunmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Başvurunun yapıldığı il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak, Askerliğini yapmış olmak gibi nitelikler aranır.

İLAN 06 MART 2019 ÇARŞAMBA YAYIMLANACAK MI?

Söz konusu 8 bin bekçi alımının, Bakanın yaptığı açıklamalar sonucunda 06 Mart 2019 tarihinde yayımlanması bekleniyor. Tüm gözler Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi üzerine dikildi ve milyonlar ilanın yayımlanmasını bekliyor. Söz konusu ilan büyük ihtimalle bugün yayımlanacak.

İlan Yayımlandığında anında haberdar olmak istermisiniz. Öyleyse İşin Olsa Mobil uygulamasını telefonunuza indirerek 8 bin bekçi alımı ilanı yayımlandığında anında bildirim alabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

POLİS AKADEMİSİ DUYURU YAPTI:

Polis Akademisi Başkanlığı bakanın konuşmalarının ardından resmi inetrnet sitesi olan /www.pa.edu.tr adresi üzerinde bir duyuru yaptı. yapılan Duyuru şöyledir;

772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu ile Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliği kapsamında; Emniyet Hizmetleri Sınıfında Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak 81 İl Valiliğinde istihdam edilmek üzere en az lise ve dengi okul mezunu toplam 8.000 erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır.

Alıma ilişkin esaslar, il kontenjanları ve başvuru şartları önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 01:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aaa bbb
Aaa bbb - 4 yıl Önce

Neden hala yayınlanmadı hıcbır bılgı acıklama yok

kaşif
kaşif - 4 yıl Önce

sayın büyüklerim bekçi alımları eğitim düzeyi ilkokul olur diye bekledik ümitlerimiz suya düştü oysa aylardan beri yazarak sorunlarımızı dile getirdik ama sesimizi duyuramadıkorta okul mezunuyum sizce ne yapabilirim yine işsiz kaldım bu benim son umudumdu tşkler rabbim cümlemizin yardımcısı olsunn

mustafa
mustafa - 4 yıl Önce

bekçilik mesleği normalde ilkokul mezunlarının alınacağı meslektir neden biz ilkokul mezunlarının hakkını vermiyorlar ben bekçi olmak istedim ama olamıyorum sayın büyüklerim duysun benii ve ben gibileri lisan ve önlisans mezunları zaten iş bulur önemli olan bizim ilkokul mezunlarına yardımcı olmalarını büyüklerimizden bekledik çokmu şey istedik saygılarımlaaa

Bekçi
Bekçi - 4 yıl Önce

Askerlik şartı kalksın lütfen

Gece kartalı
Gece kartalı - 4 yıl Önce

İlan yayınlansın artık

Ercan şahin
Ercan şahin - 4 yıl Önce

Orta okul mezunuyum olablirmiyim

Reis 44
Reis 44 - 4 yıl Önce

Ikamet 1 yil zorunluluk kalkmistir insAllah

Hatice
Hatice - 4 yıl Önce

Erkekler de öncelik kalksın bayan bekçi alımı yapilsin eşit olalım lütfen ..!!