489 Güvenlik Korucusu Alımı Yapılıyor! Başvuru Şartları ve Tarihleri

Batman ilinin Sason ilçesi için toplamda 489 güvenlik korucusu alımı yapılacağı Sason Kaymakamlığı tarafından kamuoyuna duyuruldu. Peki başvuru şartları ve detaylar nedir?

489 Güvenlik Korucusu Alımı Yapılıyor! Başvuru Şartları ve Tarihleri
Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde devam etmekte olan terör operasyonlarının artması ile askeri ilanlar yayımlandığı gibi kaymakamlıklar yeni korucu alımlarıda yapmaya devam ediyor. Bilindiği gibi 22 Kasım 2016 tarihinde çıkan Kanun Hükmünde Kararnameler neticesinde Sason ilçesinde görevli 489 korucunun emekli olacağı belirtilmişti. Bu emekli olacak olan güvenlik korucularının yerine operasyonların sarkmaması ve her hangi bir aksaklığın meydana gelmemesi için Sason Kaymakamlığı tarafından yeni bir alım ilanı yayımlandı. Buna göre Batman Sason ilçesi içni toplam 489 güvenlik korucusu alımı yapılacak. Peki bu alım ilanına kimler başvuru yapabilecek? ve detaylar nedir?

Kimler Başvuru Yapabilir

Batman ilinin Sason ilçesinde bulunan Sason Kaymakamlığı yaptığı duyuru ile 489 güvenlik korucusu alımı yapacaklarını duyurdu. Peki alımlar nasıl yapılacak ve kimler başvuru yapabilecek?

T.C vatandaşı olmak ve erkek olmak
Askerlik hizmetini yapmış olmak
35 yaşından büyük olmamak
Okuma yazma biliyor olmak
Kamu haklarından mahrum olmamak
Siyasi parti bağlantısı bulunmamak
Kan davasına karışmamış olmak

Yukarıda belirtilmiş olan nitelikler Sason İlçe Kaymakamlığı tarafından aranmakta olup daha detaylı niteliklerde aranmaktadır. Müracaatlar 9 Şubat 2017 tarihine kadar Sason İlçe Kaymakamlığına yapılacak olup adayların kimlikleri, diplomaları ve gerekli evrakları ile başvuru yapaması gerekmektedir. Başvuru yapmak ve detayları öğrenmek isteyenler aşağıda ki linki takip edebilir.

Resmi Bildiri İçin Tıklayınız

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Eroğlu
Mustafa Eroğlu - 4 yıl Önce

Koruyucu olmak istiyorum Hatay Kırıkhan balarmud köyü Allahım inşAllah bu şansı verir çok seviyorum

Murat
Murat - 4 yıl Önce

Bende olmak istiyorum

Senar başkurt
Senar başkurt - 4 yıl Önce

Ben van merkezde oturuyorum geçen sene babami kaybetim suanda askerdeyim babam güvenlik kurucusuydu ve hastalanarak öldü onu ne şehit ne bisey saymadilar aailemde çok zorluk çekiyor ben evin tek erkek çocuğuyum babamın kadrosunu almak istiyorum gereğinin yapılmasını arz ederim