3 Bin 400 Jandarma Astsubay Alımı Yapılıyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdürmekte olan Jandarma Genel Komutanlığı 3 bin 400 astsubay alımı gerçekleştiriyor. Peki kimler başvuru yapabilir?

3 Bin 400 Jandarma Astsubay Alımı Yapılıyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlanan ve Türkiye'nin dört bir yanında hem sınır için hemde sınır dışı operasyonlarına her geçen gün devam etmekte olan Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde bulunan binlerce askeri personel sayısını artırmak için yeni ilanlar yayımlamaya devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda Jandarma Genel Komutanlığı tarafından hazırlanan askeri personel alımı ilanı Devlet Personel Başkanlığı sözleşmeli personel alımı duyuru bölümü aracılığı ile yayımlandı. Buna göre 3 bin 400 astsubay alımı yapıyor. Peki 3 bin 400 astsubay alımı ilanına kimler başvuru yapabilir, sınıflar nedir ve nasıl başvuru yapılır?

ARANAN ŞARTLAR NEDİR?

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Alım yapılacak branşlarda İlanın tam metninde belirtilen bölğmlerden Önlisans veya Lisans mezunu olmak, Lisns veya Önlisans mezunları için 27 yaşından büyük olmamak, Lisans üstü eğitim almış olanlar için ise 32 yaşından büyük olmamak, 2016 veya 2017 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Önlisansmezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Silah Taşımasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi bulunmamak, TSK, J.Gn.K.lığı ve Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, Daha önce çalıştığı kamu kurumundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Alkol, uyuşturucu gibi maddelerden tedavi görmemiş olmak, yapılacak araştırmaya göre arşiv ve güvenlik soruşturması teöiz çıkmak nitelikleri aranacaktır.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Jandarma Genel Komutanlığı en az ön lisans mezunu olmak şartı ile alımı yaptığı 3 bin 400 kişilik astsubay ilanına adaylar nasıl başvuru yapabilir. Buna göre müracaatlar 23 Nisan 2018 tarihine kadar yapılacak olup adayların başvurularını www.jandarma.gov.tr adresine girerek e-devlet üzerinden gerçekleştirmesi gerekmektedir. Resmi ilan linkini aşağı bölüme ekliyoruz.

RESMİ İLAN BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 4 yıl Önce

kpss şartı kaldırılsın lütfen devletimin bu dönemde personele ihtiyacı varken bende o gurubun içinde olmak istiyorum kpss kaldırılmasını talep ediyorum.

Aykut
Aykut - 4 yıl Önce

Yaş sınırı 30 olsun lütfen bu konuda bir çalışma yapilsin

mehteran
mehteran - 4 yıl Önce

Yas şartı 38 olsun bu devletin milletin vatanın bütün herkese ihtiyaci var gerektiginde 70 yasndaki adam bile aslan kesilirken yaş şartı saçmalık

ali
ali - 4 yıl Önce

kps yi kaldırın lütfen

harun
harun - 4 yıl Önce

önlisans mezunuyum ama kpssp4 başvuru yapamıyorum lütfen kaç aydır bu basvuruyu bekliyorum herşey tamam kpss puan türü değiştirilsin

Gökhan
Gökhan - 4 yıl Önce

Lise düzeyi olsun bizimde sesimiz olun

Şerife
Şerife - 4 yıl Önce

Yaş şartını 36 yapın lütfen

dd
dd @Şerife - 4 yıl Önce

yok 40 olsun çüş yahu

Mavi690666
Mavi690666 - 4 yıl Önce

Öylesine başvuru yapıyorlar puan sıralamasında öne geçiyorlar çoğu mülakata bile gitmiyor lütfen yapmayın bunu gitmeyecekseniz