3 Bin 400 Astsubay Jandarma Alınıyor! Başvuru Süresi Uzatıldı

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı kendi bünyelerinde ki farklı sınıflar için 3 bin 400 astsubay alımı yapıyor. Başvuru süresi uzatıldı peki kimler başvuru yapabilir?

3 Bin 400 Astsubay Jandarma Alınıyor! Başvuru Süresi Uzatıldı

Türkiye'nin dört bir yanında hem sınır için hemde sınır dışı operasyonları ile sık sık gündeme gelmekte olan İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlı Jandarma Genel Komutanlığı sık sık farklı pozisyonlar için askeri personel alımları gerçekleştirmekte ve ilanlarını kamuoyuna duyurmaktadır.

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı tarafından hazırlanan 3 bin 400 astsubay alımı ilanı kamuoyuna duyuruldu ve başvurular başladı. Normal şartlarda müracaatların 23 Nisan 2018 tarihinde sona ermesi beklenirken başvuru süresi resmi tatil dolayısı ile uzatıldı ve 24 Nisan 2018'e ertelendi. Peki kimler başvuru yapabilir ve sınıflar nelerdir?

ARANAN ŞARTLAR NEDİR?

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Alım yapılacak branşlarda İlanın tam metninde belirtilen bölğmlerden Önlisans veya Lisans mezunu olmak, Lisns veya Önlisans mezunları için 27 yaşından büyük olmamak, Lisans üstü eğitim almış olanlar için ise 32 yaşından büyük olmamak, 2016 veya 2017 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Önlisansmezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Silah Taşımasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi bulunmamak, TSK, J.Gn.K.lığı ve Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, Daha önce çalıştığı kamu kurumundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Alkol, uyuşturucu gibi maddelerden tedavi görmemiş olmak, yapılacak araştırmaya göre arşiv ve güvenlik soruşturması teöiz çıkmak nitelikleri aranacaktır.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Jandarma Genel Komutanlığı en az ön lisans mezunu olmak şartı ile alımı yaptığı 3 bin 400 kişilik astsubay ilanına adaylar nasıl başvuru yapabilir. Buna göre müracaatlar 24 Nisan 2018 tarihine kadar yapılacak olup adayların başvurularını www.jandarma.gov.tr adresine girerek e-devlet üzerinden gerçekleştirmesi gerekmektedir. Resmi ilan linkini aşağı bölüme ekliyoruz.

RESMİ İLAN BURADA (Başvuru Süresi 24 Nisan'a Uzatıldı)

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 08:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Ali
Mehmet Ali - 4 yıl Önce

Jandarma astsubayliga 1 yasla basvuramiyoruz 1990 li olanlarinda alinmasini istiyoruz artik yas sarti esnetilsin istiyoruz.

Özgür
Özgür - 4 yıl Önce

İlk okul mezunları da alınsın assubayla 1990 olanlarda alınsın