24.Dönem POMEM Başvuruları Ne Zaman Başlayacak? Polis Alımı Başvuru Şartları Neler

23. Dönem POMEM alımı mülakat sonuçlarının açıklanmasının ardından, tüm adayların gözü 24. dönem POMEM alımlarına çevrilmiş durumda. Peki 24. dönem POMEM alımları ne zaman yapılacak? İşte merak edilen soruların yanıtları...

24.Dönem POMEM Başvuruları Ne Zaman Başlayacak? Polis Alımı Başvuru Şartları Neler

23. Dönem POMEM alımı mülakat sonuçları açıklandı. Bu dönem alımlarına başvuramayan, başvuru tarihini kaçıran onbinlerce yeni aday, 24. dönem POMEM alımlarına başvuru yapmayı beklemektedir. 23.dönem POMEM sonuçlarının açıklanmasıyla yayımlanacağını ve duyurusu yapılacağı düşünülen 24. dönem POMEM ilanı hala yayımlanmadı. Peki 24. dönem POMEM alımları ne zaman başlayacak?

GÖZLER POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞINDA

24. Dönem POMEM alımlarıyla alakalı henüz bir duyuru yayımlandı. Onbinlerce adayın gözü Polis Akademisi Başkanlığından yayımlanması beklenen pomem alım duyurusundadır. POMEM alım ilanı yayımlandığı anda takip ederek sizlere aktarmaya çalışıyor olacağız. 24. dönem POMEM alımlarıyla alakalı tüm başvuru şartlarını da ilgili haberlerimiz aracılığıyla sizlere ulaştıracağız. Daha önceki alımlardan yola çıkarak, POMEM polis alımlarındaki başvuru şartlarına göz atalım:

POMEM POLİS ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

T.C vatandaşı olmak, önlisans veya lisans mezunu olmak, ÖSYM tarafından yapılan KPSS' den lisans düzeyi için en az 60 almış olmak, önlisans mezunları için ise bu puan şartı 70 olarak aktarılmaktadır. 30 yaşından gün almamış yani 31 Aralık 1989 ve sonraki tarihlerde doğmuş olunması istenmektedir. Kadın adaylar için 162 cm, erkek adaylar için ise 167 cm' den kısa boylu olunmaması, beden kitle endeksi 18 ile 27 arasında olmalıdır. Silah taşımaya engel bir rahatsızlığı ya da hukuki bir engelinin bulunmuyor olması gerekmektedir.

POMEM ALIMLARINI TAKİP ET, BİLDİRİM AL

isinolsa.com mobil uygulamalarımızı indirerek POMEM alımlarıyla alakalı tüm duyurulardan ve gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

İOS> TIKLA

ANDROİD> TIKLA

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2019, 15:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
aday
aday - 4 yıl Önce

Kpss puan şartı düşmeli

hakan
hakan @aday - 4 yıl Önce

Lütfen kpss önlisans puanı 60 veya 65 e düşsün

aday
aday - 4 yıl Önce

Kpss puan şartı düşmese bu gidişle kimse başvuruda yapmayacak

Merve gök
Merve gök - 4 yıl Önce

Kpss önlisans 65 olsun lütfen

Polis
Polis - 4 yıl Önce

Lütfen lisans ve önlisans KPSS puanını düşmesini dile getirin güveniyoruz işinolsa ekibine

Pomem adayi
Pomem adayi - 4 yıl Önce

Onlisans kpss 60 belirlensin. Maddi durumu olamayanlar calisamayanlar var.

Semra
Semra - 4 yıl Önce

KPSS puan şartı düşsün lütfen ya da en azından puan şartı 55 olsun

deniz
deniz - 4 yıl Önce

yaş sınırı 32 olsun..............

sezair çendirij
sezair çendirij - 4 yıl Önce

torpil devam etsin