2019 PÖH Başvuru Şartları Neler? Kadın PÖH Alımı Olacak Mı? İşte Son Durum

2019 yılı için PÖH alımları planlanıyor mu, kadın pöh alımı yapılacak mı? 2019 yılında PÖH başvuru şartları nasıl olacak? İşte merak edilen sorular ve yanıtları...

2019 PÖH Başvuru Şartları Neler? Kadın PÖH Alımı Olacak Mı? İşte Son Durum

2019 yılı PÖH alımları bekleniyor

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından katıldığı bir programda önemli açıklamalara yer verilmişti. Bakan Soylu açıklamalarında, PÖH alımı bekleyen binlerce aday için merak edilen sorulara yanıt vermişti. Açıklamasında " Polis özel harekat ile Jandarma özel harekat ve TSK'daki özel kuvvetler, en zorlu işler bu branşlardaki personellerde. Şuan zannediyorum 23 bin 500  civarında bir polis özel harekatımız var. Ve bu rakam esas itibariyle bize yeterli bir rakam. Ancak arkadaşlarımız şimdi bir ihtiyaç analizi yapıyorlar. Ama bizim bir 10 bin civarında yeniden bir polis özel harekat alımı planlaması yapmamız , kadrolarımız açısından çok kolay değil. Ama sözüm var, ilk planlama yaptığımız zaman kızlarımızdan da alım yapacağız. Onun için bu uygun alımı yapacağımız zamana kadar polisliğe müracaat edip oradan özel harekata geçmek isteyenlere bir fırsat veriyoruz. " ifadelerine yer vermişti.

2019 PÖH ALIMLARI BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU MU?

PÖH alımlarıyla alakalı şuan gündeme yansımış bir ilan söz konusu değil. Daha önceki dönemlerde yapılan PÖH alımlarına bakarak olası başvuru şartlarını söylemek mümkün olabilmektedir. Bu alımlarda da 2017 ve 2018 yıllarında farklı yaş şartları üzerinden alımların yapıldığı biliniyor. Öyle ki 2017 yılında 31 Aralık 1990 ve sonrası doğumlu olanlar, 2018 yılı alımlarında da 31 Aralık 1991 ve sonrasında doğmuş olanlar başvuru yapabiliyorlardı. Elbette bu alımlara başvuru yapabilmek için en az lise mezunu olmak şartı da yer alıyordu.

KADIN PÖH ALIMLARI YAPILACAK

Bakan Soylu' nun açıklamalarında da görüldüğü üzere, olası bir PÖH alım sürecinde kadın adaylara da imkan tanınacak ve ilan kadroları bu şekilde düzenlenerek kamuoyuna duyurulacak. Kadın PÖH alımlarıyla alakalı çok sayıda ilgi ve talebin olduğu da zaten biliniyordu. Bu konuyla alakalı bir gelişme yaşanır ve PÖH alım ilanları yayımlanırsa takip edip sizlere aktarıyor olacağız.

PÖH ALIM İLANLARI YAYIMLANDIĞINDA BİLDİRİM ALMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMALARIMIZI İNDİRİNİZ.

İOS> TIKLAYINIZ

ANDROİD> TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hanifi
Hanifi - 4 yıl Önce

KPSS puanlı olmasın çünkü gerek yok puanla alıyorsun ama bunun puanla bi alakası yok sadece eğitimler önemli zorlu eğitimler

Pöh
Pöh - 4 yıl Önce

Bir an önce pöh alımları olsun

Ahmet
Ahmet - 4 yıl Önce

"Arzu Erdem’e" teşekkürler.

Ahmet
Ahmet - 4 yıl Önce

Yanlış anlaşılmasın, dışarıdan alımdan bahsettiğim.Tyt’nin ve kpss’ye ihtiyaç olmadan,
direkt sivil kaynaklı alımı bekliyoruz.Arzu Erdem ve Sn.Süleyman Soylu’ya sevgiler..

Ahmet
Ahmet - 4 yıl Önce

Direkt ve dışarıdan alım,tyt ve kpss bir önceki alım gibi gerçekleştirilsin.Arzu Erdem’e

Ahmet
Ahmet - 4 yıl Önce

Tyt ve kpss’siz bir önceki alımı dört gözle bekliyoruz..

Suleyman
Suleyman - 4 yıl Önce

Inşallah 24 POMEM başvuruları hemen açıklanırsa bizde seviniriz lise mezunu aldıkları icinde

İshak Erdoğan
İshak Erdoğan - 4 yıl Önce

Lütfen mezuniyet ortaokul